Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Štípačka na dřevo

Vypadá to, že se mým novým koníčkem stane štípání dřeva, tak koukám, jak si to trochu usnadnit. Uvítám jakoukoliv radu ohledně výběru té správné štípačky. Do krbové vložky se mi vejde poleno 50cm, štípačku bych chtěl elektrickou. Pro "domácí" užití jsem viděl modely kolem 4000,- i kolem 30000,-. Protože jsem s ní nikdy nepracoval, nevím jak vybírat.

Díky za tipy.

doporučuju si je zajít omrknout do nějakého Bau.... tam je mívají. Různé velikosti. Není potřeba to tam kupovat.
Konkétně třeba na Fiskars-online jsem nedávno nakupoval a zboží dorazilo PPL za pár dnů, vzorně zabaleno. Spokojenost.

Přesně tak. Známý si jí vlastně vyrobil znova. Furt svařoval a vystužoval... I když ani dražší značkové nejsou dneska zárukou kvality. Všechno je načasované aby to přežilo záruční lhůtu a pak se to rozpadne. Vloni jsem koupil značkovou krouhačku na větve Bosh, nad cenou mi vystříklo z očí. No a letos na jaře ani ťuk. Přes zimu se rozskočil jakýsi bezpečnostní spínač...

štipačku si spraviš aj sam.Ak maš doma volny motor s výkonom aspoň 5kW.Daš si spraviť na os motora asi 15cm kužel.Na kužel nech ti spravia hrubý závit od vrcholu až po základnu.Tento zavit ti vtiahne poleno k motoru a rožtiepi ti to.Motor je upevneny na pevno na stole.Poleno posuvaš na stojato po stole do kužela,zavit na kuželi vtiahne poleno k motoru a kedže je do kužela rozštipi poleno.

Amatérům bych takovýhle stroj zrovna nedoporučoval vyrábět, snadno výrobou nevznikne štípačka ale středověký mučící nástroj na lámání oudů, ne-li přímo popravčí. Na motoru by musela být převodovka do pomala, vrták se musí točit pomalu a silou, aby se z polena nestala rychloběžná vrtule. Musí být nějaké masivní vedení špalku, nejlépe ze svařených kolejnic či pořádných traverz. Nevedené poleno se snadno roztočí a láme ruce. Taky nějaké kryty, aby se tam nedaly strčit chapadla a aby z toho nelítaly třísky a kusy polen do xichtu, dřevo když ten nástroj rozerve může letět hodně daleko, nebo hluboko do těla. Vhodný oblek pro práci na tomto stroji je brnění.

To je štípačka malých polínek. Viděl jsem člověka, co používal kožené rukavice při práci s tímto a chytlo mu to rukavici a vzalo s sebou prsty a drobet vytáhlo šlachy, co patřily k těm prstům. VYNIKAJÍCÍ VĚC.:x:
Tady jsem se domníval, že jde o štípačku s hydraulickým pístem, která není tak divoká.