Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nové podlahy ve starém kamenném domě,vlhké zdi

Zdrávím vás, přečetla jsem si fundované rady jak se zbavit vlhkého zdiva, ale co v případě, když je domek na skále / tudíž není možné okopání/, je to starý kamený dům s šířkou zdiva 80cm. A jaké zvolit podlahy současný stav - dřevo natřené "čímsi proti vlhkosti" a pod ním stěrk a co dům dal / asi 10 cm a pod tím skála/. Můžeme dát trámy a na ně OSB desky ? A je lepší nechat mezery mezi trámy volné nebo vyplnit nějakou izolační hmotou?

Tak tohle bude drahý. Zdi se musí buď podříznout, nebo do nich natlouct titanové plechy. Podlahy komplet vykopat, vyrovnat betonovou skořepinou a zaizolovat s návazností na odizolování zdiva. Nic jiného mně opravdu nenapadá, ale návdavkem pak můžete bez obav pomýšlet na dřevěnou podlahu, která vás v klidu přežije. Tepelná izolace do podlahy je samozřejmostí.
CINK