Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dřevěná palisáda

Na zahradě chci oddělit terénní stupeň asi metr vysoký dřevěnou palisádou- kulatina modřín o průměru asi 15-20cm. Potřebuji poradit, jak ošetřit modřínové dřevo před uložením do země a jak upevnit palisádu v zemi - do betonu?,použít drenáže?,izolace?,apod. Za každou dobrou zkušenost děkuji.Vladimír z Opavy

nejsem dřevař ani stavař, ale v tomhle případě bych radši použil ty betonové kůly a před ně zarazil ještě ty modřínové jako maskování. Když se to udělá šikovně (třeba s vrstvičkou zeminy mezi betonovými kůly a dřevěnými, nebudou ty betonové vůbec vidět.
A až se dřevo za 20 let rozsype, vymění se to docela snadno.

Dřevo do betonu jsem nemyslel.

Do betonu bych usadil ty betonové palisády. Takhle to bude pevnější. Aby dřevěná palisádu bezpečně udržela metrový násyp, měla by zahrabaná část být také tak ten metr.

A natřít asfaltem? Asi by to pomohlo, ale musela by se natřít nejen ta část zahrabaná v zemi, ale i ta nad zemí ze strany násypu.

Tlaková impegnace na profi lince, pak event. v zemi ještě natřít asfaltem, na viditelných místech třeba nějakou lazurou apod. Zasadit do štěrkového zásypu,zhutnit štěrk okolo. Mezi dřevo a terénní stupeň bych radil vyskládat nasucho kameny nebo štěrk.