Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznové víno

Koupil jsem si naroubovanou sazenici hroznového vína teď začalo obrůstat a rostou výhony i z toho srůstu (spoje roubu a podnože :-[) mám tyto výhony nechat, nebudou plané.
Nebo je mám odštípnout a nechat růst jen ty z roubu. Děkuji

Absolutní jistotu že se nejedná o plané výhony budete mít, pokud je odstřihnete. Pokud se réva roubovala na plátek (skosený řez napříč), pak se na roubu nechává naproti řezu "tažný" pupen. Pokud tedy lze rozpoznat, která část je roub, máte vyhráno. Doporučuji se podívat po nějaké dokumentaci o řezu révy vinné. Je to docela věda ;-).

Necháš tam jen 2-3 silné výhony NAD srůstem a ostatní odstraníš. Tím dosáhneš toho, že budou silné a vyzrálé a v pohodě přežijí zimu. Na jaře dva necháš a zastřihneš tak, abys mohl udržovat obrost ze tří oček a třetí zastřihneš nad zemí a necháš rašit jeden zásobní výhon. ... Ale jak píše kolega, zkus si něco přečíst.