Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přijatelná relativní vlhkost

Ahoj, existuje něco jako přijatelná/normální relativní vlhkost domu? Jaké hodnoty už se považují za vysoké, jaké hodnoty už na jisto povedou k problémům? Mám malý domek, řadovku, a relativní vlhkost se pohybuje mezi 50 a 60 procenty. Sem tam míň (hlavně v zimě a v létě), ale průměr bude lehce přes padesát. Větrám dost, ale vlhkost se sama od sebe ustálí zase na původní hodnotě. Žádné větší problémy s ní nemám, nebo o nich alespoň zatím nevím :) (Jen na stěně do ulice kvete zevnitř trošičku sůl, plánuju stěnu zvenčí izolovat fólií.) V oknech mám na jedné straně dvojskla, která se prakticky nerosí, na druhé straně je dvojokno, které se v zimě rosívá dost (plánuju vyměnit). Když to shrnu, může být taková relativní vlhkost dlouhodobě v pořádku, bez problémů? Nebo na ni mám nějak zaútočit?

tenhle dotaz mě inspiroval, tak se přiživím - JAK změřit doma relativní vlhkost? Zde - test-vlhkosti - si můžu objednat kartičku pro test, ale vzhledem k době dodání je to lehce k ničemu. Kde se dá takový tester koupit, netušíte? Nejlépe v kamenném obchodě a nejlépe v Brně :)