Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nejlépe ochránit železnou nádrž v zemi?

Zdravím,

blížíme se do finále s domkem a potřeboval bych poradit. Veškerá vyčištěná voda z ČOV plus veškerá dešťová voda ze střechy bude svedena do velké nádrže (18 m3), která bude pod zemí. Voda bude používána jen k zalévání.

Nádrž je zřejmě nějaké bývalé silo, síla stěny je 1 cm, nádrž je zevnitř i zvenčí orezlá.

Chtěl bych vědět, jak ideálně prodloužit životnost takové nádrže. Zatím jsem dostal tyto tipy:

1) Nedělat s tím nic - proreznutí se údajně nedožiju

2) Zevnitř natřít gumoasfaltem

3) Zevnitř i zvenčí natřít gumoasfaltem

4) Zevnitř natřít gumoasfaltem a zvenčí natavit IPU

Zajímalo by mě, k jakému řešení by se přiklonil nějaký zdejší odborník, případně jestli někdo přijde s další variantou. Podmínkou je provedení svépomocí, minimální náklady vítány.

Díky

Když si známý opatřil 4m3 nádrž na septik (s olověnou výstelkou) natřel ji zvenčí jakousi černou, hodně viskózní barvou co se prý používá na vnější ochranu zapuštěných nádrží benzinových pump (gumoasfalt to nebyl a opovržlivě nad ním ohrnoval nos). Její jméno si bohužel nepamatuju, takže informační hodnota mého příspěvku se limitně blíží k nule :-/.

Já mám v zemi něco podobnýho-autocisternu, zevnitř i zvenčí jsem to natřel Antirezinem, zevnitř potom ještě Tlumexem. Rozhodně bych nedoporučoval natírat Gumoasfaltem a už vůbec ne na rezatý podklad. (Ze zkušenosti známých autoklempířů). Tlumex se neředí vodou a je to celkem síla to natírat vevnitř, plynová maska nutná (!), já to dělal když bylo ve stínu přes 30. Stejně jsem si musel dávat přestávky, ty výpary se vstřebávají i kůží a za chvíli jsem byl pěkně našrot. Pokud něco takovýho budeš dělat dej si velkýho majzla. Jinak je to v zemi sedmým rokem a zatím dobrý, jezdím přes to občas i autem a zatím jsem se nepropadnul ]:).