Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení podlahy

Dobrý den, chtěl bych o 15 -20 cm zvýšit v rodinném domě podlahu. Stávající podlaha je betonová. Potřebuji poradit, zda na stávají podlahu opět použit mokrou cestu - beton, nebo zda je možná jiná varianta - suchá např. polystyren. Existuje ještě jiná možnost?

Přesně tak, asi za 14 dní začneme.

Podlaha bude 18 cm - 10 cm polystyren, 5 cm podlahovka, ale místo betonu bude 3 cm anhydrit. Má lepší vlastnosti, lépe předává teplo, je pevnější, rovnou funguje jako samonivelační stěrka, takže bude rovina "jako zrcadlo", což u betonu neuděláš. Ale je trochu dražší...

To co radí můj předchůdce, je úplně světová rada. Na podlahové topení nedám dopustit.
Jinak jsou ještě variace na dané téma - 1. celá vrstva např ekostyrenbeton, 2.sypaný podklad pro sádrovláknité podlahy + sádrovláknité desky navrch, 3. dřevěné polštáře (trámky) + starobylá (a znovu objevená)prkenná podlaha z podlahových palubek, atd,atd. Záleží na vkusu, financích, jesti to chcete dělat svépomocí a tak...

Když jsme dělali elektriku pro jedny nejmenované kanceléře v Brně, zvýšení podlahy bylo řešeno kovovými sloupky a samotná podlaha takovýma dřevotřískovýma deskama. Nevim jak se tato technika jmenuje ale nám jako elekrikářům dost usnadnila práci v instalaci, stačilo natahat kabely po zemi a nahoru se jen vyvedlo co bylo třeba.