Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace novostavby

Zdravím vás,
budu stavět a předem si tak počítám a shánim potřebné materiály, narazil jsem na izolaci sklepa a desky. Protože máme střední hodnoty Radonu musím izolovat i protiradonovou izolací. Chtěl bych dvoupláštovou izolaci takže to bude obyčejná asfaltová ípa + ????

Máte nějaký tip pro radonovou izolaci, asi by to měla být zase ípa s vestavěnou hliníkovou folii ale nejsem si jistý jestli je to dostatečné, kdyby jo máte nějakého konkrétního výrobce, který se vám osvědčil?

Předem dik za reakce

Například Bitagit 40 Al radon

Popis:Bitagit 40 Al radon je hydroizolační pás z oxidovaného asfaltu s nosnou vložkou z Al folie (9 µm) kašírovanou skleněnými vlákny (60g/m2). Na horním povrchu je pás opatřen jemným separačním posypem. Na spodním povrchu je opatřen separační PE fólií.
Bitagit 40 Al radon je určený do povlakových hydroizolací spodní stavby plnících funkci izolace proti radonu. Ve střechách jej lze použít v parotěsné vrstvě.
Ale!:
Bitagit 40 Al radon nelze ve vrstvě izolace proti radonu použít jako samostatný pás. Vždy je nutné jej kombinovat s druhým asfaltovým pásem s nekovovou vložkou.
Toto opatření vychází z ČSN 73 0601 (2006) Ochrana staveb proti radonu z podloží, která předepisuje, že asfaltové pásy s kovovými výztužnými vložkami nesmí být použity jako jediný materiál protiradonové izolace.

Nejspíš tohle platí i pro výše navrhované materiály.

Proc? Vzdyt prave, mobilni stavba s minimalnim dopadem na okoli, zalozeni jde i bez betonu, co by na tom melo vadit? A nikdo nerika ze to musis mit hodneproskleny jako treba my:-) A treba ten urad v nepomuku nebo ten barak v germanii, dyt na tom to nikdo nepozna... Ale chapu, ze ochranar muze bejt pekna pakarna, horsi uz snad muze bejt jenom pamatkar.

Když jsme se ptali, jestli můžeme udělat plot z betonových tvárnic, tak nám řekli, že ne, protože to není přírodní materiál. Tak beton není přírodní materiál, ale poplastované pletivo nevadí.

Náš dům měl mít původně dřevěnou lodžii přes celý štít. To jim ale vadilo, že prý je to alpský styl a to se na českou vesnici nehodí. Takže jsme lodžii z každé strany zkrátili o metr a takový balkon jim už nevadí. A když to slyšel tesař, tak se ptal: "A ty zesílené krovy jim nevadí? To je taky alpský styl."

On má asi každý ochranář pár věcí, co mu vadí a to si hlídá, takže se klidně může lišit oblast od oblasti... A to nám všichni řekli, že teď, co tam nastoupil ten "novej mladej" je to v pohodě, dřív že ten starej dělal hrozný problémy (možná chtěl plácat vepřovice a ručně vyřezávat šindele :-) )

na stredni riziko bych se spokojil s izolacni folii PENEFOL 750 nebo JUNIFOL. napr...

P.S.: prosim nebrat osobne a neurazit se, ale "ípa" jezis to je tfujtaxl nazev. ja vim ze IPA je zakoreneny nazev pri sirokou skalu vyrobku a tezko se jej odnaucime pouzivat. jen mne to vzdycky prasti ucha, ci oka.
zkratkou IPA kdysi oznacoval Izolacni Papir Asfaltovany a dokonce se pouzivala i jako obchodni nazev.
nosnou vrstvou pro izolant - asfalt se tehdy pouzivala impregnovana papirova lepenka. asfalt byval neprilis kvalitni, popraskal impregnace vyprchala, lepenka nasakla vodou, zplesnivela, az se casem zcela rozpadla. IPA jako material byl veskrze mizerny. proto jej tak nerad slycham a vidam. casem jako nosna vrstva papirovou lepenku zcela vytlacily skelne rohoze, kovove Al, nebo Cu folie a zazita zkratka ziskala inovovany vyznam Izolacni Pas Asfaltovany.
CINK