Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlaždění betonového dvorku

Chceme vylepšit uzavřeny betonovy dvorek o 50m2. Pod betonem je slepencova skala (tedy ne hlína), v nejnižším bodě vyspadovaného dvorku je kanál.
:?: Muzeme "nalepit" neco na beton? - napr. lamany kamen nebo můžeme na beton položit zamkovou dlažbu a do jak vysokeho podloží? Nebo je nutne beton vysekat? V připadě, že ho vysekame, do jakeho podloží bychom meli pokladat dlažbu, když se jedna o velmi pevnou zem - slepenec.
:?:A dale bych rada věděla jak by se chovala voda v takto uzavřeném vyspadovanem dvorku, když by byla položena a) zamkova dlažba za b) vysparovana dlažba nebo kamen. Těším se na odpoveď diky moc.

A)Nalepit něco na beton - to určitě můžete, podle kvality betonu nutno před lepením provést příslušné opravy, jako je případné opravení vydrolených míst, jestli je povrch zvětralý tak penetraci apod. A pak nalepit třeba štípaný kámen, nejlépe flexibilním lepidlem. Voda se bude chovat jako předtím, tj. povch byl nepropustný a veškerá voda se musí vyspádovat a odtéct do kanálu.
B) Zámková dlažba - lze taky použít, ale je třeba počítat s tím, že se zvětší výška povrchu o drenážní vrstvu štěrku, který musí být pod zámkovkou (aspoň 5cm tříděná drť 8-16 mm a kladecí vrstva několik cm výšky jemnější, 4-8 mm), a o výšku zámkové dlažby (4-8 cm běžný rozměr). Beton bych nechal nemůže tam ničemu vadit, zámková dlažba se často podkládá betonem, zejména pro vysoce zatěžované plochy. Voda - částečně steče po povrchu ZD, tedy nutno opět vyspádovat ke kanálu, částečně proteče do drenážní vrstvy a opět ke kanálu. Tam bude nutno ošetřit okolí kanálu tak, aby voda mohla z podkladu do kanálu odtéct, ale nesplavoval se do něj drenážní štěrk