Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodovodní baterie za 600 Kč a 6000 Kč. Rozdíl?

Stojím před nelehkým úkolem - vybrat vodovodní baterii do kuchyně. Na netu jsou různé články, např. http://www.tvujdum.cz/kuchyne/spotrebice-vybaveni/j akou-vodovodni-baterii-do-nasi-kuchyne.aspx, ale mě by spíš zajímalo, jaký je rozdíl v baterii za 600 Kč a v baterii za 6000 Kč mimo neuvěřitelně hnusného futuristického designu té za 6000 Kč.
Nechci šetřit za každou cenu, ale na druhou stranu zase chci normální slušnou pákovou baterii, která vydrží tři čtyři otevření a zavření za den... za to jsem ochoten zaplatit rozumné peníze. Ocením jakékoliv komentáře k tomuto... Díky.

Já mám v koupelně baterii za 1200 a v kuchyni za 800. A s klidným srdcem si takové v následujích 10. letech koupím ještě třikrát :-) Za rozumný český výrobek se nestydím a 6000 za jednu je tak pro snoby.

Sob.

Ja mam doma tři levnější (ne nejlevnější) a jednu dražší, každou od jiného výrobce.
U jedné odešel chrom na levé straně kde je teplá voda, teď to má barvu jako mosaz a to mame karmu ze které neni moc horká voda, na záruku to neuznali.
Druhá začala téct pod pákou.
Třetí dřezová stojánková dělá strašnej kravál když pustim vodu.
A čtvrtá dražší je vanová a ta jediná je v pořádku, teda odešla na ní hadice a ten čudl na přepínání sprchy se občas vyšroubuje, ale je už dost stará tak to je asi normální.

To bylo kolem 5000, ale je to více než 10 let a to byli ještě všechny drahý, myslim že se jmenuje Chrystyna nebo tak nějak. Ty ostatní takle dopadli během jednoho roku a byli kupovaný později.Ta co jí odešel chrom je Myjava.

"... Pákové baterie fungují na principu dvou keramických destiček, které jsou umístěny proti sobě. Tím, jak posouváme pákou, se tyto destičky k sobě přibližují, případně od sebe oddalují. Vzniklým otvorem pak protéká proud vody. Na umístění a kvalitě zpracování těchto keramických destiček závisí životnost celé baterie. Nakupovat bychom ji proto měli jen od osvědčených a značkových výrobců.

Kromě keramických destiček je kvalita baterie určena také její povrchovou úpravou. Baterie by měla být vyrobena z nekorodujícího a snadno udržovatelného materiálu. Znakem kvality je rovněž zvýšená odolnost proti mechanickému poškození. ..."

Co mi tvrdil prodejce, rozdíl je v materiálu destiček. Ty nejlevnější baterie prý dokonce používají plast.

Více je třeba zde:
http://jiho.ceskestavby.cz/clanky/zarizovaci-predme ty-sanita/vodovodni-baterie-stokrat-jinak-2449.htm l ?qid=2449&qhod=5

Osobně mám vanovou za cca 3000, kuchňskou okolo 2000 (předlońské ceny). Zatím fungují bez nejmenšího problému, jen ten vodní kámen za sítku :.(

Právě dnes mi instalatér měnil kartuši (střeva) v páčkové baterii u vany (Myjava, kupováno/montováno před více než 20 lety). Loni jsem měnil baterii (za nějakou normální za 1000Kč) v kuchyni u dřezu. Další dvě u umývadel v koupelně zatím drží.

Každopádně mě upozornil, že ty nové mi ani náhodou 20 let nevydrží :-/ jako ty komunistické...

Mame v kuchyni pakovou baterii nejakou hodne levnou a po roce temer nefunguje, jde hrozne ztezka a protejka, takze je potreba nekolikrat s ni zasmerglovat, aby to prestalo tyct (vybiral otec). Mamka nechala do koupelny dat nejakou lepsi, je to tam taky rok a funguje to standardne.
Takze bych se vyhnul tem hodne levnym.

Taky jsem to řešil a došel po domluvě s kamarádem instalatérem, že to není o ceně, ale o kvalitě nejen použitého materiálu na baterii, ale i kvality vody v dané lokalitě. Doporučoval mi investovat do českých značek a hlavně tam, kde při závadě baterie přijde maník a baterii na místě sám opraví nebo celou vymění a člověk nemusí provádět demontáž a řešit problém s rezervní, aby mohl pouštět vodu, pokud nemá před ní další samostatné ventily. Nakonec jsem to už z nedostatku financí risknul a pořídil do koupelny baterii s otočnou pípou od čínského výrobce, kde sice kartuš není moc kvalitní, ale stojí pár kč a případnou výměnu kartuše si provedu sám.

Craft