Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Živý plot

Chtěl bych poprosit o radu s následujícím problémem. Přičlenili jsme k zahradě úzký pruh pozemku, který jsme oplotili standardním drátěným poplastovaným pletivem zavěšeným na 2m vysokých sloupkách. K plotu bychom chtěli zasadit nějakou rostlinu, která by nezabírala příliš místa z malé šířky pozemku a zároveň příliš nezatěžovala a nepoškozovala konstrukci plotu. Uvažovali jsme např. o habru - ten má ale nevýhodu větší šířky porostu. U popínavých rostlin máme především obavu, zda vytvořená listová plocha nebude poskytovat opěrnou plochu pro silný vítr či vichřici, která by pak mohla plot zohýbat. Děkuju

Dost zalezi aj oid toho ako si ten plot predstavujes. Totiz pezne co sa vysadzuje k blokom a tak tak sa zastrihava a udrzuje klasicky obdlznikovy prierez. Tie tuje a pod. su skor na zasadenie do rady. Daju sa aj strihat a aj pekne to ukaze ale nie su lacne.
inak:
Zivy-plot