Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sádrokarton

Máme podkrovní místnosti ze sádrokartonu a spáry začínají praskat a objevují se trhliny. Stačí to zatmelit a přemalovat nebo se to dá přeštukovat. Díky za radu.

Ani jedno, respektive to první, ale nic se tím neřeší praskliny se objeví znovu a to dost rychle.Druhá možnost vůbec nepadá v ůvahu, jen ta představa jak se bude škrábat malba ze sádrokartonu, pokud není napenetrovaný (penetrací né barvou) tak se rozmočí tmel a dost se ho oškrábe a sadrokarton se hodně poničí(záseky špachtlí).Pak by se musel něčim napenetrovat aby ne něm štuk držel (nic takového neznám). Dejme tomu, že by to šlo naštukovat, tak by se znovu objevili praskliny a v tom štuku by byli mnohem více vidět a štuk by se loupal. Místo štuku se používají na sádrokarton různé plastické nátěry (malby). Na praskliny nepomůže ani akrilový tmel (pružný tmel v kartuši). Praská každý sádrokarton, je to prostě blbej systém stejně jako plovoucí podlahy a plastový okna, lidi si to pořídí a myslí si že maj na dosmrti vystaráno a vono houby chvíli to vipada dobře a pak se zjistí, že se to nedá nijak opravit leda vyměnit. Jediný co se dá ted dělat je ty praskliny prořezat dát tam znovu bandáž (mřížku ne pásku kterou používá skoro každý)a znovu vytmelit a ty největší praskliny se stejně objeví znovu.

mozna to opravdu opravit nejde, i kdyz jsem presvedcen o opaku. jen potrebujem vedet kde a jak praska. on totiz sadrokarton neni blbej system, pokud je spravne proveden. jestli zacne praskat, nemluvme o blbym systemu, ale o trestuhodne odflaknute praci a jen hlupak muze tvrdit co Vy. timto se pripojuji k strejdabobovi.
CINK

jj, urcite to chce doplnit kde vsude SDK praska a jaky je charakter prasklin.

- kdy byl SDK dokoncen, resp. jak stare podkrovi je? uziva se bezprostredne od dokonceni?
- SDK praska v plose?
- praska v koutech styku podhled/sikmina, nebo SDK/stena?
- na nosnou konstr. byly pouzity jen systemove kovove profily, nebo i drevene late?
- spary byly bandazovany skelnou paskou, nebo samolepici mrizkou?
- probehlo tmeleni spar dvojnasobne nejprve vyplnovou sadrou a pak finish tmelem?
- nemenili jste stresni krytinu?

To si říkejte co chcete. Opravovali jsme spoustu SDK a praskliny se objevují znovu a znovu, některé se objeví už při malování stačí se opřít válečkem o SDK a prasklina je zase na světě. Asi nikdo nedává profily pod vodorovné spoje desek, když jsem se řemeslníků ptal proč je tam nedávají tak všichni tvrdí, že se to nedělá a tak je to prý učili na školení. No a těch vodorovných prasklin je nejvíce tak kde je potom chyba, když je ten systém dobrý? Když praskne SDK tak je někde něco špatně a teď už je jedno jestli je to chyba řemeslníka nebo někde jinde, tím že se to opraví tmelem se ta chyba neodstraní pouze se to opraví na oko, chyba je někde pod těma deskama. Tedy pokud to nedělalo nějaký prase který nezná bandáž a neví čím tmelit. Praskliny v rozíh samozřějmě většinou opravit jdou.