Předmět Autor Datum
Je to moc drahé..dnes koupíte drážkovačku za 2 200.-Kč /tu samou ale od jiného výrobce/ a udělá Vám…
Noris 23.03.2008 09:08
Noris
no to je dobrej vtip.
sHpy00n 23.03.2008 10:19
sHpy00n
Tak možná nevěříte levným věcem,můj soused si půjčil drážkovací frézu v půjčovně,zakoupil kotouče as…
Lubomír 23.03.2008 12:09
Lubomír
no tak tomu bych rád věřil, ale bohužel to ani nejde. Chápu, že některé věci mohou být i levnější, a…
José 23.03.2008 12:48
José
Tak jsem zadal drážkovací frézy,Makita je levnější než Metabo,metabo motory,snad to nejhorší co jsem…
Lubomír 23.03.2008 13:19
Lubomír
samozrejme ze se u nekterych vyrobku plati spis znacka, nez zarizeni samotne. to ale neznamena, ze b…
sHpy00n 23.03.2008 18:33
sHpy00n
Ty řezné kotouče co se trhají znám. Když mi druhý v pořadí proletěl okolo ucha tak si dávám bacha ab…
strejdabrabenec 23.03.2008 19:08
strejdabrabenec
Asi před třemi lety, jeden kolega něco řezal v garáži, prasknul mu kotouč, úlomek se mu zasekl vedle…
rokator 25.03.2008 13:05
rokator
u většiny renomovaných firem existuje tzv. pojištění. Jakmile se stane nějaká nehoda zapříčiněna nev…
petr007 26.03.2008 00:59
petr007
jeste bych si dovolil poznamenat, ze v pripade vyse nabizene drazkovacky za par stovek ty komponenty…
sHpy00n 23.03.2008 18:36
sHpy00n
já koupil diamantovej kotouč do úhlové brusky a udělalo to stejnou práci za zlomek ceny. Pravda, trv…
Moas unregistered 23.03.2008 19:30
Moas unregistered
Jen pro porovnání,můj soused je autoklempíř,ve svých začátcích nakupoval značkové zboží,včetně úhlov…
Lubomír 23.03.2008 20:44
Lubomír
Pokud koupíte i levnou drážkovačku tak má ochranný kryt který zabrání neštěstí při rozlonemí kotouče…
Ferko 04.04.2008 17:53
Ferko
Nerozčiluj se :-) Já u toho nebyl, a netvrdím, jestli kryt měl nebo neměl. Ani nevím, jakou značku t…
rokator 05.04.2008 07:32
rokator
Kdysi dávno jsem v garáži dost kutil a kupoval jsem levné úhlové brusky. Odcházely jedna za druhou.… poslední
Cat 17.04.2008 22:27
Cat

Tak možná nevěříte levným věcem,můj soused si půjčil drážkovací frézu v půjčovně,zakoupil kotouče asi po sedmi stech jeden,brzy bylo po kotoučích,přišel ,jestli nemám kotouč,dal jsem mu kotouče zakoupené z akce "vše za čtyřicet korun",kotouče vydržely více než původní drahé značkové.

Tak jsem zadal drážkovací frézy,Makita je levnější než Metabo,metabo motory,snad to nejhorší co jsem poznal když jsem pracoval v převijárně motorů.Myslím tím celkové konstrukční provedení.Spíš bych hledal slušný výkon motoru,než platit za samolepku značkového výrobku,který má komponenty ze stejné dílny jako ten neznačkový.

samozrejme ze se u nekterych vyrobku plati spis znacka, nez zarizeni samotne. to ale neznamena, ze budu verit vyrobku desetinove hodnoty proti znackovemu. jeste kdyz bude cena na pulce znackoveho vyrobku, porad jeste jsem opatrny...
ted s nostalgiii vzpomenu na nejaky rok 93, kdy jsme zacinali delat sadrokarton. na brouseni spar jsme tenkrat kupovali noname vibracni brusky a kdyz odesla asi pata, koupili jsme Makitu a ta vydrzela malem 6 let. to nas naucilo, ze nejsme tak bohati, abychom si dovolili kupovat levne veci.
dnes si prilezitostne prace radeji pujcim kvalitni stroj a poradne ho vyuziju, nez abych si koupil lacinou atrapu. na castejsi prace jsem se pak vybavil radeji kvalitnimi masinkami a nelituji.

v pripade nastroju uz tak neduverivy nejsem. spise vubec a nemam problem koupit rezne a brusne kotouce treba i v lidlu. i kdyz se mne jednou stalo ze jsem tam koupil 10ks reznych kotoucu Ø150 zatavenych ve folii a ty se roztrhaly uz jen kdyz spustil rozbrusku. nebyt tehda silne kozene svarecske zastery, byl bych jiste eunuchem. po tretim roztrhanem jsem je hodil do popelnice vsechny. na druhou stranu jsme ve firme koupili do drazkovacky znackove diamantove kotoucky Hilty a na vapenopiskovych blocich KM Beta sly bleskove do kytek a prave ty noname vydrzely neskutecne moc.

Ty řezné kotouče co se trhají znám. Když mi druhý v pořadí proletěl okolo ucha tak si dávám bacha abych je už nekoupil. Co se týče diamantových kotoučů, obkládal jsem krb pískovcem který jsem si sám řezal a štípal. V půjčovně mě varovali že pískovec je brusivo na diamant, že mi můžou půjčit diamantový kotouč za 7 tisíc s rizikem že ho celý zničím (1 mm = 1000 Kč). To mě docela vyděsili a nabídli mi s úšklebkem čínský kotouč za 600 Kč s tím že je (prý) určený přímo pro pískovec. Když jsem šel vracet flexu, prodavač už netrpělivě čekal abych mu řekl jak to dopadlo. Nestačil se divit když jsem mu řekl co jsem nařezal metrů naprosto bez problémů a kotouč je jak nový.
A broušením SDK zaniká u vibrační brusky záruka, jak mne min. týden informoval prodavač.

u většiny renomovaných firem existuje tzv. pojištění. Jakmile se stane nějaká nehoda zapříčiněna nevhodným či vadným produktem (kotouče) jste automaticky pojištěni již při koupi. Co vím tak jedna německá firma vyrábějící řezné a brusné kotouče /nebudu jim dělat reklamu jelikož toto platilo cca před 4mi lety ale pochybuji, že by toto zrušili/ pojišťovala své zákazníky na 5mil marek (jak říkám bylo to ještě mimo dobu Eura). Ovšem musel jste dodržet jisté opatření jako jsou brýle a rukavice (to co bylo uvedeno na produktu). Takže kupovat dražší věci má i své opodstatnění o kterých se bohužel neví a nevím proč to firmy a hlavně jejich dealeři neprezentují.

já koupil diamantovej kotouč do úhlové brusky a udělalo to stejnou práci za zlomek ceny. Pravda, trvalo to dýl a musel jsem tahat nadvakrát. Asi to není tak vzhledné, jako z drážkovačky, ale pod omítkou to nikdo zkoumat nebude :puff:

Jen pro porovnání,můj soused je autoklempíř,ve svých začátcích nakupoval značkové zboží,včetně úhlové brusky bosch,stála 16000kč,když v ní začalo rachtat,tak mu v servisu řekli,že je pryč převod za šest tisíc kč,tak rychle pochopil ,že mnou preferovaná fermka je mnohem lepší,neboť stála okolo čtyř set korun,posuďte sami,boschka by potom musela vydžet čtyřicetinásobně a to se asi nikdy nestane.

Zpět do poradny Nahoru