Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barva na umakart

Znáte někdo nějakou voděodolnou barvu, bílou v matu vhodnou pro nátěr umakartového jádra pokud možno na bázi akrylu? Balakryl má sice v nabídce akryl barvu na plasty a umakart a drží dobře (mám odzkoušeno), nicméně všechny odstíny dělá pouze v lesku.

Balakryl samozřejmě dělá své standardní barvy i v matu, ale zkoušel jsem kousek a i přesto, že jsem povrch přebrousil smirkem, čili zdrsnění povrchu a poté odmaštění, to nedrží nějak moc dobře. Stačí něco trošku ostřejšího a hned to má tendenci se odprýsknout. Jak jsem zkoušel tu jejich poměrně novou barvu přímo na plast a umakart, co je ale pouze v lesku, to je jiné kafe. Ale když tvrdíš, že ti to neslejzá ani po 9 letech, tak to risknu klasickým balakrylem :-)

Craft

Balakryl nikdy!
1. ve vlhku jde časem do.....
2. saje což znamená že se špína vsakne a de špatně umýt
3. pri intenzivnějším omývání se barva rozmeje a vydře
4. na omak je hrubý což znamená, že se více špiní
5. velmi nízka nárazu a otěru vzdornost

Umakart se obrousí jemnym papírem, odmastí tech. benzinem.
Základní nátěr syntetická barva Primer vrchní třeba syntetický matný email.

Tento postup sice smrdí, ale životnost je zaručena.