Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevostavba, výhody a nevýhody?

Zakládám vlákno o domcích postavených ze dřeva.

Rád bych si přečetl konkrétní zkušenosti, přednosti a nedostatky dřevostaveb. Případně rady, čemu se vyhnout.

Dřevostavbou mám na mysli poctivej dům z poctivýho dřeva, ne nějakou překližku, co se za 30 let zničí...

Pavel

dom postavený z dreva udržuje v zime teplo (má oveľa nižšie tepelné straty ako mnohé iné domy) a zároveň v lete je v ňom príjemný "chládok"

Není to spíše tak, že se dřevostavba rychle vyhřeje? Dřevo dobře izoluje, ale neakumuluje teplo tak dobře jako zeď.
Dříve byla v domech pec, která měla docela velkou hmotu hlíny, kachlů a podobných materiálů a to drží teplo. Taky pokud byla vnitřní "hliněná"omítka, tak měla klidně i 3-4cm toušťku. Ovšem déle se to prohřívá.
Zachování energie platí všude. Osobně se mi víc líbí roubenky, jsou takové víc "naše".
Jinak:
kanadskesruby.cz
www.3domy.cz