Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stukovani v panelaku

Jsem stahnul tapety, napenetroval a zakoupil primastuk, ze to ostukuju.

Vcera jsem zacal, ale moc se nedarilo.

Me znama rikala, ze to chce natahovat tim velkym hladitkem do takoveho krouziveho pohybu, ale moc to neslo, tak jsem to zkousel tak, ze jsem nabral na hladitku vrstvu stuku a jel tim odspoda smerem nahoru po stene, ale nevim jestli to nespadne.

Jak se to ma delat spravne?

Vybírejte kousky do Vašeho bytu a inspirujte se na Favi.cz (inzerce) (reklama)

Zdravím, chci se zeptat, zda-li je opravdu nutná penetrace po nanesení štuku? Před dvěma roky jsem nechala vyštukovat Knaufem dva pokoje v paneláku. Poté následovala penetrace. A malování. Barva nechtěla držet, viditelné kocoury. Museli jsme dát 2x bílou a 2x kvalitní barevnou. I tak to není zcela dokonalé. Nyní budeme štukovat Keraštukem předsíň a nerada bych, aby se mi stalo to samé. Předem děkuji.

Penetrace - disperze, se používá před nanesením štuku - aby přilnul k panelu, nebo aby podklad příliš rychle nevsákl vodu ve štuku . Penetrace po štuku je penetrace před první malbou - to se dělá více naředěnou vrchní barvou, aby vsákla do pórů nového štuku a vyplnila je.

Panel napřed natřít disperzí (např. Sokrat - ředí se 1:10, třeba malířským válečkem), pak velkým plechovým nebo novodurovým hladítkem, nabrat štuk, a od spodu směrem nahoru lehkým vlnivým pohybem (vlevo/vpravo) natahovat. Po zavadnutí - zesvětlení jakoby už suché - lehce navlhčeným filcákem a krouživými pohyby srovnat, udělat povrch. Podle potřeby vlhčit, ne moc, aby se štuk nezačal trhat. Ta disperze na panel předem je nutná !!, jinak bude štuk tak různě časem opadávat. Zda je štuk provedený dobře, poznáte když už po suché stěně budete přejíždět rukou a po sluchu - kde štuk nepřilnul, je zvuk "dutý".