Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysavač na popel -600,800,1200W?

dobrý den, vím že už tu nějaká podobná témata jsou. Mám v plánu si koupit s vlastním motorem. ale přemýšlim mezi:
600W - Gardetech VAC600 - 700kč
800W - Extol Craft - 850kč
1200W - Gardetech VAC1200 - 890kč

chci to používat pouze na popel z krbu nic víc, a nevím jestli mi ten 600W by stačil, nebo by se rychleji zanášel filter než u 1200W?
děkuji za radu

Filtr se pri stejne konstrukci vysavace bude zanaset stejne rychle bez ohledu na vykon motoru. Slabsi motor odpadne dříve (a přestane zanaset kartusi a donuti drivejsi vysypani a vycisteni). Motor s příkonem 1200W zanese ten filtr více, nez 600 W (nasaje popel hloubeji do kartuse), ale bude sat popel i v okamziku, kdy tech 600W by uz nesal vubec. Je to jen o tom, jak casto vysypavat kybl a cistit filtr.

600W je málo, 800 stačí, 1200W je skoro hodne, hur se bude cistit kartuse, pokud by ten popel mezitim zvlhnul a prilnul ke kartusi ...

díky za info. Asi bych to pak řešil nějaký krytem na ten filtr, co tady někdo psal že ty papirové sáčky s květináčem......nebo 2 ponožky na sebe a taky OK

takže asi tak bych to taky zkusil, a když se divam na rozdil cenový mezi 800W a 1200W tak asi není co řešit a vzít ten 1200W,co

Po přečtení diskuzí co a jak jsem vzal tento : Asist AE7AFP120N za 1199 s pošt. Filtr se zanáší také, ale později, mohla by být delší přívodní šňůra, ale ostatní na které jsem narazil vycházeli z recenzí hůře, anebo o nich nebylo info.

Budu se opakovat, ale mám separátor popela od BEAMu a:

nikdy jsem nemusel řešit ucpaný filtr - po šesti letech užívání jsem ho letos v létě poprvé na zahradě ostříkal hadicí, nechal oschnout a je zase jak nový

nikdy jsem nemusel vymýšlet žádná udělátka, aby koupený šmejd fungoval

Podotýkám, že vysávám často, protože topení v krbové vložce je v podstatě hlavní způsob vytápění...

Nevím, kde to chcete používat. Já mám dost čerstvou zkušenost, půjčil jsem si vysavač (běžný, ale výkonnější) a v bytě kde jsem ho potřeboval fungoval pouze na jeden zásuvkový okruh, v jiných zásuvkách při zapnutí vyhazoval jističe.