Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplá voda 316.-Kč m3

Dobrý den měl bych dotaz přišlo mi vyúčtování energií v panelovém domě na Kladně.
Všechny položky relativně OK ale teplá voda to jsem se zděsil 316.-Kč m3 TV to mi přijde sakra dost.
Zajímalo by mě kolik by stálo kdybych ohříval vodu v el.bojleru. Kubík studené vody 108.-Kč to by snad vyšlo levněji.
Jde to spočítat ?
Vím že je to asi nesmysl ale kdyby se našel někdo šikovný kdo by to spočítal byl bych rád.
Děkuji za odpovědi a zajímali by mě vaše ceny za vodu v panelovém domě.

Díky Standa Kladno

Zrovna dnes jsem si probíral vyúčtování energií v paneláku.
Celková cena za m3 teplé vody mi vyšla 293 Kč. :x:
Dost se mi také protáčely panenky. ]:(
Studená voda vychází na 72,30 Kč.
Podle mě je to opravdu nehoráznost chtít za vodu takový prachy.

Boiler se podle mě určitě vyplatí.A nahřívat jej pouze na noční proud.Koupit nějaký 200 litrů, aby byla zásoba na celý den.Pokud je byt váš, zvážil bych změnu tarifu dodávky elektřiny, jestli to bude možné.
Já bych se téhle ceny za kubík teplé vody neděsil, bude hůř.
Za "pohodlí" v paneláku se holt platí.
Pak, když člověk spočítá náklady bytu (nájem, zálohy) zjistí, že kdyby si vzal hypotéku na vlastní domek a s vlastní studnou na pozemku,bude na tom lépe, než donekonečna platit něco někomu a nikdy to nebude jeho.
Nezbyde vám jiná možnost než šetřit a šetřit.

Stačí se podívat na boiler jaky by jsi chtěl a tam ti to napíšou třeba - objem 200 l
Dražice OKCE 200
- 2200 W
- doba el. ohřevu z 12 na 65°C za 6 hod

tak m3 máš 6h*5= 30h
noční proud 2,7kw/h
2.2kw za hodinu x 30 hod x 2.7 = 178 + 108 za vodu = 286

Takže úspora 30kč na m3 + máš noční proud načeš taky něco ušetříš.
záleží jakou máš spotřebu protože pořizovací náklady se k tomu taky započítávají

Taky si zapomněl započíst, že voda v bojleru stydne, takže úspora 30Kč na m3 se určitě nekoná ;-), další věc je, že dvoutarif má vyšší poplatky. Vyjde to určitě dráž a ještě 10tis za bojler... A i kdyby jsi těch pár desetikorun náhodou ušetřil, tak na nule budeš s cenou za bojler tak za 10let :-D. Elektrikou se to nikdy nevyplatí...

Otazka je i to, zda ti vůbec spolecenstvi / druzstvo něco takového povoli. Myslim tim neodebirat teplou vodu. U nas to v cinzaku neslo, stejne bych platil nejakej pausal i za to ze netopim, respektive nespotrebavam teplou vodu = uplne nahovno a tak jsem si postavil dům.

V roce 2009 jsme tam v cinzaku platili 293 kc /m3 teply vody, dneska je to asi o dost vic. Monopol na teplo a teplou vodu mel tusim TECHEM z HK a ty kurvy fakt chteli 30% za naklady, ze teplo a vodu mají k dispozici a ty ji nechces ? !! 3-[
Videl jsem na vlastní oci meraky chlapa, kterej v byte celej rok nebyl, netopil, ventily na zamraz, na odečtech NULA a ucet za rok 3800 Kč .

Vecne tekla studena a rezava, ale merak se tocil za teplou, jak jinak. Je to nechutny, ale když jsme chteli prosadit svoje kotle, par jedincu to zbouralo .

Nevyšel by tedy nakonec v porovnání městská teplá voda versus bojler lépe elektrický průtokový ohřívač? Když se vezme v úvahu chladnutí nespotřebované vody, zatímco z průtokáče si člověk bere jen to, co opravdu mometnálně potřebuje? O plynu neuvažuji, ten nemám.

Fakt jo? No známá si dávala průtokovej ohřívač do koupelny na takové staré chalupě, to se mi nezdá, že by tam měli 60A jistič. A docela se mi to líbilo, že se nedělá zásoba teplé vody, která se pak třeba nespotřebuje a nezabírá bojler v koupelně míst. Sprcháč tam měli na to napojenej.

Na ohrati litru o 50 °C za minutu potrebuju 3.5kW. Kolik litru za minutu clovek potrebuje, aby se slusne osprchoval? Normovane 12. Ovsem o neco studenejsi, tak rekneme 9 ty teply. 32kW vykon. To je 3x46A... No a nejaka ta rezerva na zbytek domacnosti. O neco malo min(3x50 je normovanej) by teda stacilo, ale rozhodne ten muj propocet hodnoty hlavniho jistice neni uplne mimo.

A ne jen tobe, je to kurevsky vysoka cena, kterou jsou nuceny platit vesmes všichni, kteří mají centralni vytapeni a tim i dodavku teple vody . REALITA veškerých panelákových sidlist.

Tam kde jsem bydlel byla centalni kotelna vzdalena cca 300 m vzdušnou carou, protože rozvody v zemi pamatovali ještě Žižku když mel obe oci, straty které se nascitaly od jejich pocitadla k nasemu odectu delaly i 25 % a to vse se calovalo , protože to TECHEM absolutne nezajímalo. Realita . No a ty ztraty se pak rovnym dilem rozpocitaly mezi byty a hotovo .

V zime bylo krasne videt kudy vede teplo k nam, protože tak zelenej travnik, ikdyz všude byl snih jste nevideli ...
A stejny problémy se resily denne, proc se pretapi v kocarkarne, susarne, na chodbe, nebo proc se tam netopi vůbec....atd, atd....Zaltej barak, tam muzu nadavat jen san, na sebe. Jemi tech rukojmi velice lito