Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zadělání dveří sádrokartonem

Při úpravě bytu (pokoj se 2 dveřma ) potřebuju jedny dveře zadělat. Nechci je úplně zazdít, protože se v budoucnu předpokládá jejich používání. Napadlo mě je zatím zadělat sádrokartonem. Jak ho ale uchytit, aby přesně lícoval s okolní stěnou? Šlo by pomocí nějakých podložek sádrokarton přišroubovat k zárubním ? Měl by být z obou stran. Zeď je silná cca 15 cm.

Děkuji

To by asi šlo, chtěl bych to ale nejdřiv nějak mechanicky upevnit. No budou nějaké zbytky ze SDK profilů, tak se třeba něco bude hodit. Určitě dám profily na podlahu a pak něco přišroubovat na zárubně a k tomu SDK. V nejhorším si nechám něco na míru naohýbat v klempírně. Když ono něco vyvrtat a přišroubovat v paneláku je očistec... samej roxor :-)

Matyasi, do špalety našroubovat UD kolem dokola a z obou stran, do nich zasadíte CD (2-3ks) zaklopíte SDK. Z druhé strany dáte vatu třeba Isover AKU, a opět CD a sádroš.
Nevím jak silnou máte omítku, třeba bude potřebovat převrtat díry u UD, aby hmoždinka nebyla na okraji cihly...

Pokud by byla špaleta osově jinak, pak bude jiný postup)
proto jsem chtěl fotku?