Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyndat zlomený klíč z vložky FAB?

Včera večer se mi povedlo zlomit klíč ve vchodových dveřích. Zkoušel jsem ho povystrčit tenkým drátkem, ale nepodařilo se.
Nevíte někdo jak na to? Volat zámečnickou firmu, ještě k tomu v neděli, měnit vložku a nechat dělat 34 klíčů pro všechny domácnosti se mi moc nechce, neb to bude alespoň za litr. :-(

loading...

"Kolmo" rozumíš předpokládám svisle,tedy tak, že se obě strany vložky nacházejí ve stejné poloze proti klice? V tomto stavu MUSÍ nepříliš pokroucený klíč, který šel do zámku normálně zasunout, zespodu jít povystrčit hrotem (sepnutá hrotová pinzeta, slabý šroubovák, ne kalený a lámavý hrot pilníčku...). Pak už jen malé skřípací kleště, nebo kleštičky na nehty a hurá s klíčem ven ;-) . Někdy to chce i lupu (v mém případě již jistě brýle) 8-).

Díky 267x. Špendlík vypadal nadějně. Neměli jsme však ten ocelový s hlavičkou, tak jsem ohnul spínací (měkčí materiál) a asi na patnáctý pokus se nám to povedlo. Ženuška držela (kleště a v nich špendlík), já jsem ho tam zasunoval a když pak kousek povylezl, vytáhl jsem ho. Pak jsme si dali pusu jako husu.
Chce to vyndat vložku a nedělat to ve dveřích.

Abys nedopadl jak ten pán po těžkém flámu, když se probudil vedle slečny, podíval se na krvavé ruce a zvolal - já jsem ji zabil. Běžel se umýt do koupelny a když se podíval do zrcadla zasténal. Já jsem ji nezabil, já jsem ji sežral.