Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Půjčená vrtačka a její ztráta

Dobrý večer.Měl jsem pučené vrtací kladivo Hilti,ale přišel jsem o něj.Majitel a teď už bohužel bývalej kamarád po mě chce zaplatit 15tisíc s tím,že to nahlásí na Policii.Snažil jsem se s ním domluvit,ale nechce semnou komunikovat.Já samozřejmě 15 tisíc pohromadě nemám a navíc jsem našel na netu tu samou za 7500kč.Než ji budu moct koupit,tak to nějakou dobu potrvá,ale nechci a nepotřebuji mít problémy s Policií.Co mi hrozí pokud tak opravdu učiní a udá mě?Děkuji za odpovědi.

teda pardon, ale jako tipickej českej hajzl mi přijde ten, kdo trvá na uhrazení 15000 za stroj v ceně 7500,-
Pokud se odmítá domluvit a nemá v ruce nic bude to tvrzení proti tvrzení.
Každopádně řešení úvěru a koupě kladiva na zmíněnou cenu by řešením bylo. Rozhodně bych nepřistoupil na nátlak tipu 15000 nebo policie

Já už raději nikomu nic nepůjčuju, pokud si to nemůžu ohlídat. To už to raději udělam sám, než se pak dohadovat, že se něco zničilo či ztratilo. Nikdy bych to ale neřešil penězma - pokud by se nejednalo o opravu, prostě koupit novou a hotovo. Za blbost se holt platí...

1) On třeba chce těch 15, protože to kdysi za 15 koupil. Jestliže se přesně ten samý typ dá nyní pořídit za 7,5 tak ho kup a dej mu kladivo. Rozhodně ne ty peníze.

2) Nechápu, jak někdo může ztratit půjčenou vrtačku.

3) Napiš, o jaký typ se jedná. Přesné označení.

Podle me v zasade nic. Nejde o kradez, neni problem v tom ze bys neuznaval co a jak se stalo, pochybuju ze je prokazatelny ze by sis ji pujcil s umyslem mu ji nevratit - takze ho odkazou na soud v obcanskopravnim rizeni. Tam by se to pak nejak resilo, a taky by to neco stalo, s tim ze naklady rizeni by bohuzel sli za tebou.
Snazil bych se domluvit, a jak psali kolegove, i za cenu ze si na ni nekde budes muset pujcit to hnal ke koupeni novy a stejny vrtacky. Pokud je opravdu neresitelnej problem v komunikaci, doporuceny dopisy jsou komunikaci pouzitelnou i u soudu.

Typ je to Hilti te 55 a ztráta proběhla tak,že jsem ji zapoměl na bourání stodoly a ráno když mě došlo co se stalo,tak už tam nebyla.Já se snažil to s ním nějak řešit,ale chová se jako úplnej magor.Známe se 25 let.Napíšu mu v pondělí doporučenej dopis s nějakým návrhem na splácení.Každopádně jsem pitomec,že jsem ji tam nechal.Díky za odpovědi.

Neni potreba žiadnu veliku namahu a pomerne rýchlo nájdeš napr. :repasované Hilti
____________________________________
Prodám HILTI TE 55 - Hilti 6 kg - po celkové GO
- 6 měsíců záruka, doklad
- hmotnost 6 kg

cena bez DPH / ks 9958.00
cena s DPH / ks 11950.00
____________________________________

V danom prípade ide o strojek vyslúžilý, po repasu.

Tvoj známy žiada vcelku primeranú sumu, daných 15 tis, ak ak šlo o nástroj v dobrom stave, málo opotrebený.

Co chceš riešiť ??? Požičal si si niečo, tak to vráť. Alebo primeranú náhradu.

Ahoj.

Nepíšeš, čím sa Tvoj známy živý. Ak vŕtačku používa pravidelne pri svojej práci, tak si mu jej stratou (a Tvojou neochotou riešiť vec okamžite) spôsobil seriózny problém. To chceš naozaj riešiť splácaním? Prečo si nevezmeš niekde úver a nesplácaš radšej ten?

Koukám,že slováci mají fakt účast.Já vidím,že se ten dotyčný snaží to nějak řešit a sem si přišel pro rady.To,že může vzít peníze a jít ji koupit ví asi sám ne?To je rada jak stehno.Jasně píše,že celou částku nemá.Úvěr si třeba brát nechce nebo nemůže.Tak pokud to pánům ze slovenska nedochází,tak asi nečetli celé vlákno od začátku.

Ako to ide ferovo vyriešiť inak ako odškodnením ??? Kúpi co stratil, rovnakú alebo po dohode obdobnú vrtačku alebo zaplatí v peniazoch.

Akú radu by tazatel chcel, že ukecať poškodeného, že sa vlastne nic nestalo ??
Že ako když sú kamarádi, tak sa to prepeče ?
Vybodnuť sa na vrtačku, vrtačky boli, sú a budú ale kamaradi ne ? Ale to vie aj ten co pújčil.

Zrejme až tak dobrý kamaradi neboli.

Alebo hrať na čas a desať rokov dávať sluby že to vyrieši ?

Jasně píše,že to řešit chce.Já tedy nemám přesnou představu o tom kolik stojí nová Hilti TE 55,ale i kdyby stála ranec,tak po x letech už má hodnotu jen té značky ve smyslu,že je to držák,ale jako obchodní cenu to bude mít stejnou jako auto po x letech provozu.Navíc když píše,že ta samá je na netu teď za 7-8 tisíc.Tak jakejch 15000,.?Nikde ani není napsáno v jakém stavu byla při půjčení.Třeba to byl vrak před smrtí a ten co mu ji půjčil se chce teď jen zahojit.On se ptá na to co mu hrozí když ji nevrátí ihned nebo když nemá a asi nechce platit zhovadilejch 15tisíc.Ani nevíme jak na tom byly před půjčením.Sám jsem půjčil spoustu věcí nebo pro někoho něco udělal a taky by to třeba dotyčného stálo spoustu peněz,ale nikdy jsem to takto nehrotil.Mohli se znát x let a teď se něco pose.e a najednou je vše pryč?Hlavně,že jde o peníze.

15 že je ako veľa ??? Profi Hilti neni šmejd, jednorazovka z Baumaxu za 3,5.

Hitli a iné značky sú za taký peniaz. Pre SPOLAHLIVOSŤ. Ten co kúpi novú za 30, vie preco kupuje. Veď by mohol kúpiť aj China šmejd za 1/4 ceny.

Robíš na stavbe subdodávku napr. ako kurenarska firma, tak si nedovolíš odstaviť pre blbú vrtačku napr. 3 ludí na 8 hod. pripadne viac. Tí ľudia by stáli a čakali kedy, kto a čím prerazí napr. nejaké otvory pre potrubia a náhradná robota není.

Pošleš 3 ľudí domov alebo že nech idú pozdraviť toho týpka co vrtačku zabudol, stratil a nemá sa k tomu to nahradiť ? Možno by bolo potreba.

Jasně, mohla mít za sebou postavení sídliště, ale taky nemusela. Na netu je nějaká neznámého původu za 8, ta samozřejmě nemusí být ekvivalentní (může být daleko víc jetá, utopená a potom vysušená, atd.).
Na těch "zhovadilejch 15tisíc" jste přišel jak? Ta mašina tolik stojí.

To čo píšeš Ty ale z pôvodnej otázky nijako nevyplýva. Z pôvodnej otázky podľa mňa cítiť snahu o relativizáciu vlastnej zodpovednosti. Možno je to tak, ako píšeš Ty, ale keď je pôvodná otázka koncipovaná tak ako je, ostáva jej interpretácia len na čitateľoch.

Tak koukám a nestačím se divit.Ať se tu napíše cokoliv,tak některým to prostě nebude dost a nebo to prostě schválně nechtějí chápat a ještě víc budou podněcovat invektivy proti tomu co sem dal ten dotaz.Neustále mu podsouváte,že to nechce řešit a nebo,že se z toho chce nějak vykecat.Cena 15tisíc je podle mě zhovadilost když na netu ji někdo nabízí za necelejch 8 tisíc.Někdo tady psal,že mohla mít za sebou stavbu sídliště.To nevíme,že.Tak stejně nemůžete tvrdit,že ta půjčená měla a má tu hodnotu 15 tisíc.

Ono je problem, ze tazatel dodal malo informacii a podla vsetkeho doslo ku konfliktu preto, ze poskodeny chcel zalezitost vybavit bezodkladne naco tazatel reagoval, ze nemoze.
Pokial slo naozaj o nastroj obzivy (taketo kladico ludia bezne doma nemavaju) tak jeho rozhorcenie vidim ako miestne.

Ono nie je tazke sa pohadat sam so sebou, ze? To, ze tu vystuoujes pod dvoma identitami a nahravas si sam sebe alibi ma utvrdzuje len v tom, ze tvoj kamarat je obet a ze ty sam budes asi pekny vychcanek. Jedine pozitivum na tom asi je, ze si uz jeho byvaly kamarat, ja sam by som bol tiez rad keby ma ludia ako ty obchadzali velkym oblukom.

Promiňte, ale už se neudržím. To jsou některé názory na ................
Sakra co jsi si půjčil, tak to vrať, jestli jsi o to přišel, tak kup náhradu protože je to slušnost a tvoje zodpovědnost. Pokud se tomu chceš vyhnout nebo to odkládat, tak jsi soused na prd !
A můžeš být rád, že jsi ZATÍM nedostal pár facek.
Tím to končí. 3-[

Tyjo,to se nestydíš to sem strkat? Kolik Ti je let? Pět,že nevíš,co se sluší a patří?
Příště si pujč na bourání stodoly radši krompáč,ten když zase někde zapomeneš,tak Tě to nebude tak bolet :-) Podle všeho se tento typ už nevyrábí.Zkusil bych se domluvit s protistranou na pořízení adekvátní náhrady v podobě nového typu podobných parametrů s tím,že jej koupíš na splátky (když nemáš hotovost),pokud ji kamarád nutně potřebuje k práci.Nebo pokud přistoupí na koupě staršího stejného typu a dát ho hned do servisu na kompletní GO na Tvé náklady.Cena 15.000,- jako náhrada je přiměřená,nové stálo tuším více jak 25.000 kč.
Jo,chybami se člověk učí.Blbý z vlastních,chytrý z cizích.