Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okno

Zdravím,chtěl bych zabudovat plastové okno do garáže,je ale pevné neotevíratelné,tak se ptám-usadit ho do váhy a pak ho zapěnovat? Protože kotvící šrouby se tam nedají dát jako u otevírajících oken,díky všem

veckoo, co je špatně na okně třeba 40x40cm FIX, jen zapěněno, a začištěno omítkou, EPS, atd... Okno svoji vahou leží na podkladním rámu, takže váha působí jen dolů, a že by se okno kácelo někam...
Ale klidně může lehce odlištovat, vyndat sklo, provrtat a použít turbošrouby, zpět obrácený postup...

Nějak se v té změti nemůžu vyznat. Je pod moje schopnosti rozlouskat jednotlivé věty a vylouskat otázky. :i:

Chytnul jsem se až v závěru.
- Demontovat kvůli ukotvení to co někdo sesadil ve výrobě je IMHO blbost.
- To je lepší použít kotevní prvky na výše uvedeném odkazu.

veckoo, blbost... nevím někdy nutnost. Příklad:
http://cukrar.rajce.idnes.cz/B.Nemcova/#100_4798.J PG
stěna silná 8cm, zvenku 4cm EPS, zevnitř zároveň, takže jedině vruty přes rám. V vedení budově je vskoro polovina okne FIX, jiný způsob upevnění, nežli vysklít, upevnit zasklít. Zprvu jsem nevěděl co a jak, ale pak to bylo za 3 minuty nasazeno, jen do vodováhy to bylo pracnější, zasklení asi tak 5 minut...