Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace vestavné sklokeramické desky a trouby jaká elektrika?

zdravím kupuji si novou kuchynskou linku s vestavnými spotřebiči deska a trouba.
trouba je baumatic BO636SS a deska BHC605
trouba http://files.baumatic.com/usermanuals-cz/bo616ss_b o628ss_bo636ss_041010_cze.
deska http://files.baumatic.com/usermanuals-cz/bhc606be_ bhc605_160111_cze.pdf

Zatím mám ve stare lince volně stojici elektrický sporák s troubou na 220V s jističem 16A
jde mě o to zdali ty nové spotřebiče mohu zapojit na stavající krabici co je tedka stary elektrický sporak?

co bych mel popripade zmenit

díky všem za rady

Na troubu se nedostanu(chce to heslo) ale ta deska chce 30A jistic! To je peklo. Nevim co mas za jistic pred elektromerem(vic nez 3*32A?), ale v kazdym pripade to znamena novy privod pro desku natazeny min. 4mm^2 medi(tj vysekat stavajici draty), vymenit jistic a s velkou pravdepodobnosti si zazadat o navyseni rezervovanyho prikonu, zmenu jistice pred elektromerem(pokud to schvali, taky nemusi), novou revizi a smirit se s vyssi mesicni platbou.

Poohlidl bych se po desce s pripojenim na 400V a natahal draty pro ni(pokud je k dispozici), pokud neni 400V bude problem a bude se muset koukat po malo vykonych deskach.

Hlavní jistič 25,0 A
Rezervovaný příkon 1 x 25,0 A

to nezvládne tenhle jistic?
deska má 6kw a trouba 2,2kw

dodatek podle manualu toho volne stojiciho sporaku co mam jeste tedka ma trouba 2kw plotny dohromady 5,5kw celkem teda 7,5kw nekolikrát nam bezelo vsechno tak by to mohlo běžet né?

díky za odpoved klidne me seřvěte :-)

6KW/230V=26A. Jinymi slovy deska samotna na plnej kotel zere vic nez mas stavajici (hlavni) jistic. Ono mu to sice pri tomhle malym nadproudu bude trvat pul hodiny nez vypne, ale vypne. A pokud k tomu pustis troubu, nebo vysavac, nebo rychlovarnou konvici, tak to budou vteriny...
Poohlid bych se po mene zerouci desce, nebo se poptal na elektrarnach jestli vubec pujde navysit prikon. 1fazovy instalace nepredpokladali elektricky vareni, pokud se projektoval el. sporak daval se trifaz.

co bych mel popripade zmenit

Pomíjím příkon a zapojení a zcela určitě bych vyměnil desku a doporučuji indukční kvůli spotřebě. Abych to podložil něčím hmatatelným; před týdnem došlo vyúčtování za období 13.12.2009 - 27.11.2010 s přeplatkem 7216,- Kč. Starý sporák z roku 89 jsme 23.2.2010 nahradili indukční deskou a horkovzdušnou troubou, tedy úspora za necelých 9 měsíců. Rok před tím jsme vyměňovali původní lednici Minsk 15, taktéž z roku 89 a úspora (přeplatek) byla jen cca 4500,- Kč. Roky před tím jsme pravidelně dopláceli 1000 - 2500,- Kč.

Zepe:
Doporučil bych jen nový samostatný přívod od jističů do kuchyně.Nový jistič s chráničem a mělo by to stačit.Pokud máš třífázový přívod od hodin,tak zapojení sporáku a desky třífázově.Pokud ne,tak stačí napájení jednou fází.
JABRAKA