Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bazmek na trubce na vodu

Zdar,
na prilozenem obrazku je vodovodni trubka u me v byte a je tam vyznacen takovy bazmek, ktery nevim co to je. Byl by tu nejaky instalater, ktery by to rozpoznal?

Vysvetlim zaroven muj problem:

Zacal jsem mit hrozne nizkej tlak studene vody (vsude: umyvadlo, vana, drez, zachod). Sel jsem se preptat k sousedce pode mnou a ta OK. Takze jsem hned pod vodomerem (na fotce neni temer videt, ale je to to uplne vpravo nahore) odsrouboval trubku, do pripravene nadoby pustil vodu a proud jak blazen, tudiz az za vodomer je to OK i u me.
Hned za tim bazmekem, ktery nevim co je, zacinaji jednotlive odbocky a protoze to netece nikde, v podstate musi byt problem v tom vyznacenem na fotce.

Asi bych to potreboval vymenit, ale jak rikam, vubec netusim co a jak.

Tak vam vsem zucastenym moc dekuju, opravdu moc dekuju.

Prisel jsem domu, prvni jsem velkyma klestema zkusil to nahore a ona to je vlastne cepicka, ktera teda byla nejak prirezla, ale povolilo to. Pod tim, kdyz jsem ji vysrouboval, je regulacni zavit, zasroubovanim se prutok vody zvysi a vysroubovanim snizi.
Nejprve jsem pustil vodu a parkrat do toho regulatoru klepnul kladivkem, nic se nestalo. Potom jsem regulator nastavil na maximalni prutok a pustil vodu, stale tekla jen curkem, parkrat jsem do toho klepl, najednou v tom hrklo a voda zacala tect. Regulator jsem si sroubovakem nastavil, jak potrebuju a vyreseno. Moc dik. :beer: