Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tepelný odpor chladiče

Ahoj, postavil jsem si doma 400w LED reflektor a mám problém s výpočtem chlazení.
Podle této stránky má muj chladič 0.5 m/s (~100 LFM) 0.20 °C/W
: http://www.myheatsinks.com/calculate/thermal-resis tance-plate-fin/
Material: Aluminum (extruded)
Width: 245 mm
Length: 550 mm
Height: 35 mm
Base Thickness: 8 mm
Fin Thickness: 2 mm
Number of Fins: 30

Mohu se zeptat jestli to chápu dobře a teplota vzroste oproti okolí o 0.20 °C za každý 1w odpadního tepla ?
Pokud tedy mám 400w led s účiností cca 50% tak výpočet bude 200*0.20=40°C nárůst oproti okolí ?
Nevím jakou mohou mít diody max teplotu ale pokud je nechám pasivně tak topí celkem dost :(
Za každé vysvětlení ohledně °C/W a všeho okolo moc děkuji.

Inac len tak mimochodom mas tam este tepelny odpor medzi PN prechodom a obalom LED, to sa oznacuje v datasheete LED ako Rjc (Resistance Junction-Case) a potom este mas tepelny odpor medzi obalom diody a chladicom, to si tiez musis pripocitat. Tento odpor sa da ovplyvnovat pastou apod.
A z toho celeho zistis ze ci sa PN prechod diody zohreje na vyssiu teplotu ako je maximalna v datasheete, pri nejakej teplote okolia maximalnej (povedzme 45° ak sa to bude prevadzkovat aj na pusti v afrike :)

:O Moc děkuji, to mě nenapadlo že se tam eště bude počítat toto.
Nikde jsem datasheet nenašel myslíte že by se to dalo něak odhadnout odpor chipu + pasty cca?
Samozřejmě to budu chladit co nejvíce, ale jen tak pro můj klid jsem si to chtěl spočítat.
Píšou že max teploty by měly být u led čipů 80℃.

Tie konkretne LED maju nejakeho vyrobcu a ten ma na webe nejaky datasheet. Zhlavy neviem jak su na tom dnes powerled s parametrami a ani neviem co si tam pouzil za LED.
Jaky je odpor medzi chipom a chladicom zavisi od toho jaky povrch ma ten material na ktory to je nacapene, neviem jak to chces pocitat, skus vygooglit alebo si to over pokusne. Ale kludne to moze byt aj 0.1°/W alebo aj nasobne horsie ak tam neni nejaka pasta apod.
Inac ten tvoj vypocet si pisal ze je pre prietok vzduchu 0.5 m/s (mas tam teda ventilator?) ak ne tak aj ten odpor chladica si ratal blbo a mas to ratat s 0.0 m/s ak to je bez vetraku.