Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brzdová kapalina - výměna

Ahoj,
má cenu měnit brzdovou kapalinu, když tester říká "kapalina OK"?
Hyundai Getz, kapalina měněna naposled před 5 lety. Prý se má preventivně nechat vyměnit každé dva roky, nicméně tester množství vody v kapalině hlásí, že kapalina je stále ve výborném stavu. Je to jediný parametr kvality kapaliny a nebo se tam za těch pět let může zhoršit ještě něco, co se úplně změřit nedá?
Děkuji.

Zdravím, vyměnit, tester je na dvě věci! Ukazuje totiž pouze stav kapaliny v nádobce, ale už ne např. u válečků zadních brzd (tedy v okruhu). Tam je za 5 let jisto jistě už voda místo kapaliny. Takže případný prudký sjezd způsobí tvorbu parních bublin a problém je na světě.

P.S.: Dobře volte servis, někteří to jen odsají a nalijí novou kapalalinu jen do nádobky. Při tomto způsobu "výměny" to bude ukazovat skvělý stav i za 100 let.