Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napětí u zvonku

Dobrý den, do zvonkového tlačítko u plotu vedou dráty, jaké je tam napětí (je bezpečné)? Chápu to dobře tak, že 230V ze sítě vede do zvonkového trafa a odtud už malé/bezpečné na dotyk napětí do tlačítka? Díky

Na ulici je zvonek, dům má zkosenou střechu a ve studni není voda, kolik je mi let ? ..... Ano mělo by tam být bezpečné napětí, to za předpokladu že to tak někdo udělal. Pak je ale možnost že to dělal nějaký dobytek a klidně tam může být plné střídavé. Nejsnazší bude to změřit.