Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Loupající se lak na autě

Čest práci, pořídil jsem si od známého auto a jedním z nedostatků byla vada laku na předním blatníku (tehdy menších rozměrů) avšak jelikož já oproti původnímu majiteli nemám možnost parkovat auto v garáži, začala se mi tato vada pravděpodobně kvůli vlivu počasí rozšiřovat. Otázka tedy zní, jak tuto vadu ošetřit? Je mi jasné, že nejideálnějším řešením by bylo nechat celý díl obrousit a nechat nalakovat profesionálem, avšak já jakožto student si tohle nemohu dovolit, zvlášť když teď šetřím na letní pneumatiky.

Napadlo mě něco ve stylu, že bych ten narušený lak oškrabal pryč a celou tuto oškrabanou část i s nějakým přesahem přestříkal bezbarvým lakem, na vzhledu mi až tak nezáleží, chtěl bych především zamezit tomu rozšiřování té vady. (Je to jen můj nápad, rád si od vás nechám poradit).

Fotku přikládám zde:
[IMG_1314.jpg]

Nepíšeš jaký lak na autě máš.Ale zřejmě se jedná o matalýzu.A pokud se loupe jenom bezbarvý lak tak se bude jednat o opravované místo diletantem.Nelze takto použít jakýkoli transparentní lak který časem změní svoji trvanlivost.pokud ti to nevadí tak to je potom na tobě.Jak radí ostatní přebrousit minimálně smirkem pod vodou č400.Pokud by to narušovalo barvu tak č600 a výš.Potom přeleštit odmastit a přelakovat.Ale podle poškozené plochy která zase není tak velká bych to nechal na garážovém automechanikovi která je schopen dělat takové opravy laku.Mám za to že do 1200 kč se vejdeš.

pokud se loupe jenom bezbarvý lak tak se bude jednat o opravované místo diletantem

Není nutně pravda - po pár letech se takhle začaly loupat služební auta, reklamaci autosalon nechtěl uznat, ale nakonec musel, protože šlo o výrobní vadu (špatná příprava na lakování a nekvalitní lak).