Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka napájená ze dvou zdrojů

Zdravím,
jako laik bych se rád zeptal, zda-li existuje zásuvka, kterou lze napájet ze dvou zdrojů. Řekněme něco jako krátká prodlužka, do které vedou dva kabely z vidličkama do zdi na konci. Ty vidličky se zastrčí do zásuvek a "prodlužka" pak funguje vždy, když jde elektřina alespoň z jednoho kabelu, případně obou.
Mám lampu za gaučem, u které se nedostanu na ovládání u země. Myšlenka je taková, že by jeden kabel byl zapojený do chytré zásuvky, která je spárovaná na Amazon ECHO, to mi umožní tu lampu ovládat hlasem (zapni/vypni v EN), a druhý kabel bych rád zapojil na dálkově ovládanou zásuvku a měl to jako součást dálkového ovládání.
Trochu blbý dotaz, ale zajímá mě, jestli taková věc vůbec existuje nebo může fungovat. ;-)
Díky m.

to není blbý dotaz, to je vyloženě idiotský dotaz...

Kromě toho, že to jak se domníváš nikdy fungovat nebude (logicky - pokud zapínáš hlasem, nemůžeš mít "paralelní" ovládání na DO).

Navíc dvojí pohyblivý odpojitelný přívod znamená, že pokud jeden je zapojen a druhý odpojen, pak je na jednom kolíku napětí - muselo by se to řešit nějakým "udělátorem" o jehož spolehlivosti a použitelnosti mám docela vážné pochyby. Rozhodně DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJI provádět nějaké domácí pokusy - hrozí nebezpečí úrazu nebo smrti (krom toho, může se taky stát, že dvě zásuvky budou připojeny každá na jinou fázi a pak hrozí "úraz" domácímu elektrovybavení a elektronice)