Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto ráno nenaštartovalo

Dobré ránko, mám problém s ktorým sa stretlo už mnoho z Vás čo sa týka vodičov ... včera ešte auto pekne štartovalo a dnes som chcel ráno nastúpiť ( je to Ford Focus 1.8 Tddi 66Kw ) nažhavil som a počul som také mierne klopkavé zvuky z motora keď som žhavil a už som vedel že niečo je zle, kontrolka žhavenia nechcela zhasnúť tak som to skúsil ešte raz, potom už zhasla a auto neskutočne lenivo štartovalo a už nič koniec ... keď som dal kľúč vypol a znova chcel naštartovať tak auto už ani necuklo ani netočilo nič, len tak do prázdna ... neviete prosím čo s tým môže byť ? štartér tam bol menený, aj filtre, taktiež je tam nová batéria ... auto potrebujem hlavne do práce ...

voltmetr - změřit napětí baterky. Podle mě bude vybitá.
Po nabití nastartovat a otestovat jaké je na svorkách napětí po nastartování. (mělo by být přes 14V)
pokud to je tak, pak bude třeba začít měřit proud při parkování vozidla, je možné že ti to něco vybíjí (někde svítí žárovka nebo se podělal alarm (např.))

Ak do roboty, potom si kup namiesto toho tvojho šrotoviska od prvojazdeného majiteľa vo výbornom stave peknú, maľovanú, garážovanú Š.Favorit 136 s STK do 2019r. za sumu 200€, do ktorej práskni novú 80Ah/12V baterku, teda aká sa rozmerovo maximálne vlezie do kastlíka (netuším aká kapacita sa tam dá nacpať, aby si ešte zabuchol kapotu) a garantujem ti, že budeš nakopávať aj pri -60°C na jedno pretočenie štartérom aj pri spustených tlmených, rádiu na plné gule, vetráku na piaty stupeň, odmrazovanie okien a pri zasunutom el. zapaľovači na pripálenie hadžvana.

A, ak vymeníš v prevodovke olej za SAE 75w90 (najprv prevodovku po vypustení kolomaže zn.: PP Hypoil 80, prepláchni 4l čistým benzínom), potom spotreba pri správnom nastavení predzápalu s doladením rozdeľovačom v komínku podľa sluchu (tu nepotrebuješ ani PAL test) a znížením bohatosti zmesi na karbesi, bude tiež výborná. Určite neprekročíš hranicu cca 6l na 100km pri trtkošení sa "po dvore, okolo chalupy" ani na celoročnom obutí zimných gúm. Pri obutých žiletkách o rozmeroch 145/13, úfam bude spotreba aj menej.

Tieto diesel patria do lokomotív, tankerov, ťahačov, autobusov, "diesel-šalinoelektričiek" len nie do osobákov na bežnú po-po-ponániu (jazdenie) zopár kilákov pre chleba a rohlíky.