Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak velký rozběhový kondenzátor pro 1F motor?

Ahoj všem, potřeboval bych spočítat jak velký by měl být rozběhový kondenzátor do elektrické pily. Příkon toho motoru je 1800W, 230V, 50 Hz.
Dokáže mi prosím někdo povědět, jak to spočítat?Děkuji za pomoc

( PS: jinak se omlouvám ale asi jsem zrovna ve škole chyběl :-P)
Změna předmětu, původně: Jaká velký rozběhový kondenzátor pro 1F motor. (karel)

To nemusí být tak jednoduché.
Pokud je to jednofázový motor od výrobce, tak bych se kouknul na štítek, jestli to tam není uvedené. Jednofázové asynchronní elektromotory mohou mít dva kondenzátory - rozběhový (odpojuje se vestavěným odstředivým kontaktem po roztočení) a motorový (je připojen stále).
Nebo je to třífázový elektromotor a má běhat na jednofázovou síť?

Jasně ale pán mi tvrdil, že je tam pouze jeden kondenzátor. štítek je pouze na pile a jenom jeden údaj a to 1800W.
Proč by někdo dával do pily 3F motor připojený na 1F síť, když to nebude mít žádný výkon natož sílu. ???