Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je digitální ladění totéž jako předvolba stanic?

Prosím o radu-
DAB rozhlasové vysílání chápu, ale je něco jiného, když je uvedeno ,,digitální ladění FM:: ?
Mám u autorádia, že po zmáčknutí čudlíku samo vyhledává stanice. Lze toto očekávat od poměrně levného rádia přenosného, kde je uvedeno- ,,digitální ladění'' ? nebo to mají pouze autorádia?
Je digitální ladění totéž jako předvolba stanic?
Děkuji chytřejším.
Změna tupého předmětu, původně: řešitel (karel)

Ladenie digitálneho rádia je na tak vysokej úrovni chápania, ako vznik kvantového stavu v bode singularity "z ničho" známeho Vesmíru, do súčastného stavu hmoty a fyzikálnych zákonov na základe inteligentného dizajnu.

staré ladění se děje plynulou změnou rezonančního obvodu a ustálí se kdekoliv, i na špatném kmitočtu, pak to zkresluje.
jak píše předkolega, digitální ladění probíhá po kvantových násobcích z nějakého syntetizéru, typicky se skokem 25khz (jestli se nepletu, fm frekvence se přidělují v rastru 50khz). výsledkem je mnohem vyšší stabilita příjmu a jednodušší/přesnější pamatování předvoleb.
s dab to přímo nesouvisí, dogitální ladění tu bylo už před 20 lety, ale přesnost naladění je spíš nutnou podmínkou pro dekódování více programů z multiplexů.