Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Oprava plechové benzínové nádrže.

Potřeboval bych zalepit prasklou benzinovou nádržku na benzin k motorce (cca 3mm prasklina). Autogenem bych na to nerad sahal po osobních zkušenostech z mladých let, kdy mi jedna taková i když o hodně větší bouchla na ponku, i když jsem ji měl dobře propláchnutou a do třech čtvrtin naplněnou vodou a ještě jí pomalu profukoval kompresorem. Existuje nějaká hmota, lepidlo se kterým máte dobrou zkušenost?

Nějakou zkušenost jak je vidět máš, ale i tak bych použil autogen a mosaz.
Nádrž vypláchnout, naplnit až co nejvíc k otvoru vodou, do jedné hodiny po vypláchnutí začít svářet-pájet.
A hlavně nesmí být naplněno tak aby vznikla vzduchová kapsa!!!

Autogen+mosaz je správná volba. Profesionálové nádrž 12 hodin profukují párou - vleze i do největších skulin a teplota páry odpaří a vezme s sebou všechny stopy benzinu. Netroufám si však radit, jak nádrž vypářit v domácích podmínkách, i když několik nápadů bych měl.

Žádný autogen, ale normální pájka na elektriku o výkonu 250 Wattů a zaletovat cínem. Toto je zkušenost z mého mládí, kdy jsem letoval úchyt na nádži u soutěžáka a drželo to bez problémů a nádrž musela vydržet hezkých pár otřesů. Jinak jsem nedávno letoval nádrž u škodovky a drží to dodnes. Podstatné je kvalitní očištění. Co se týká vypaření parou jde to, ale trvá to dlouho a stejně to je při letování pomocí autogenu riziko.

Tak to že vybuchne nádrž naplněná vodou, tak to bude jiný problém v postupu. Některá lepidla drží, po delší době však odpadají, je to dáno roztažností materiálů, já opravuji pájením tvrdými pájkami, svařováním metodiu Tig, je to profesionální a není to tak drahé, jak si kde kdo myslí, opraviji chladiče, hliníkové i měděné, jsou velice tenké a jde to, nádrže jsem též opravoval, na opravy dávám 2 roky záruku, myslím že to hovoří za vše.. pokud se chcete na něco zeptat tak na matikom@seznam.cz