Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektro spínač

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda existuje součástka, která se vysune například o 1cm po přidání napětí a pak zase zasune. Nebo třeba vysune a po otočení napětí zase zasune (takový obousměrný elektromagnet). A to maximálně na 12V, nejlépe na 5V.
Děkuji

Centrál mě také napadl, jednoduše je to pro stisknutí tlačítka, takže síla asi jako na stisknutí tlačítka u ovladače, jestli tedy jde elektromagnet tak ten se mi líbí nejvíce s tou pružinkou. Chci se tedy zeptat, kde bych mohl "vykuchat" nebo levně koupit elektromagnet DC 5V 0,5A