Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrická zásuvka v sádrokartonu

Dobrý den,
přestěhovala jsem se do bytu v paneláku a v kuchyni jsem narazila na výčnělek se zdí, která je "teplejší". Zjistila jsem, že je to tím, že je ze sádrokartonu, který zakrývá nevzhledné trubky topení. V sádrokartonu se nachází elektrická zásuvka, také je na dotek teplejší než ostatní v místnosti. Tak nevím, je to bezpečné? Revize elektroinstalace podle všeho proběhla loni a prý je vše v pořádku...

Děkuji, zkusím to. Spíš jsem se lekla, že by ty trubky topení, které sádroš ukrývá, mohly teplem poškodit zásuvku. Zásuvka je nepoužívaná a v mědi. Takže si nemám dělat starosti? Už jsem uvažovala o tom, že ji nechám odpojit...

Jestliže je tam sádrokartonový kaslík, který zakrývá trubku topení, tak se tam drží teplo. Tím se zahřívá i ta zásuvka, která v tom sádrokartonu je. Proto je teplejší než ostatní zásuvky ve studených zdech.

Otázka je, o kolik je teplejší...

No úplně v pořádku to není. Teda určitě bych se nebál o tu elektrickou zásuvku. Ale jestli jsou trubky topení schované za sádrokartonem, měly být izolované mirelonem. Takto zbytečně hřejí v meziprostoru. Vás to sice trápit nemusí, předpokládám že máte měřáky na radiátorech a ztráty cestou nenačítají. Pokud by ale byl celý byt měřen kalorimetrem, tak by mně to sra... zlobilo.