Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedobíja batériu ?

Dobrý deň mám vozidlo Citroen Xsara, mám taký problém , dnes som jazdil všetko v pohode štartoval som asi 2x, potom som išiel do auta o hodinu naštartoval som a rozsvietila sa kontrolka batérie na palubovke, asi zlý alternátor alebo neviem ... ale odvtedy osm štartoval dnes ešte asi 5x a išiel som kratšie trasy, 2-3km, potrbeoval som dnes vela pobehať a štartovalo v pohode bez rpoblémov je možné že to nebude tým že by ju nedobíjalo ?? že by ta kontrolka značila len nejaký zly kontakt alebo tak ?

Pre zistenie dobíjania v aute a zistenie kolko má akumulátor voltov neexistuje nič jednoduhšie ako digi voltmeter do zapalovača .Asi 5€.

http://zarucene.sk/produkt/voltmeter-do-auta-do-ci garetoveho-zapalovaca/

Sadnete do auta voltmeter ukazuje napr: 12.4V.
Naštartujete a ukazuje od 13.4 do 14.4V tak dobíja.Aj ked by svietila kontrolka dobýjania.
Takto som po oprave alternátoru s rosvietenou kontrolkou jazdil asi 2roky.Pravdepodobne som slabo zatiahol pri montáži nejakú skrutku a spoj nebol pevný.Niekedy mi kontrolka aj na pár minút zhasla ale znovu sa rozsvietila.No voltmeter v zapalovači neukázal žiadnu zmenu.
Upozorňujem že to nemusím byť vaš prípad, ale pre okamžitú vizuálnu kontrolu to je jedinečná vec.