Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj pro Accucel 6

Jsem se zas na něco dal. Něco čemu vůbec nerozumím, ale tak nějak se mi líbí od dětství. A sny by si měl člověk plnit. Už mám vysílač, teď řeším nabíječku a akumulátory. Nabíječku jsem objednal http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__75599__ Turnigy_Accucel_6_80W_10A_Balancer_Charger_LiHV_Ca pable_EU_Warehouse_.html

Ale je bez zdroje. Co jsem si přečetl, mám několik možností a to zbastlit nějaký ATX zdroj a druhá možnost sehnat nějaký sofistikovanější zdroj, něco jako k notebooku. Nerozumím elektrice, nevím co je proud, co je napětí, ale dokázali byste mi poradit čím by se to dalo napájet, aby to bylo levné a blbuvzdorné?

Tak sama o sobě to umět nemůže, když tam zapojíš jenom dva dráty. Proto je na těch vícečlánkových Li-něco ten druhý malý konektor, aby to dokázalo měřit každý článek samostatně. Chytré nabíječky dokážou zobrazovat během nabíjení i napětí na jednotlivých článcích.

a zdroj pro LED 12V http://www.banggood.com/Wholesale-Halogen-Light-LE D-Driver-Power-Supply-Electronic-Transformer-105W- 12V-220V-240V-p-32260.html
ale u toho fakt nevím, zda tím lze napájet nabíječku, muselo by se asi na výstup podívat osciloskopem, jestli tam nelítaj nějaké špičky, které by ti ten nabíječ na vstupu odpálily.
Snad někdo tady má se zdrojema pro LED zkušenosti, co se týče výstupního průběhu, a špice po zapnutí do sítě?

pravda, slovo LED v nadpisu mě zaslepilo oči.

Myslíš že půjdou připojit takovéhle http://www.banggood.com/6W-76led-COB-LED-Chip-520m A-WhiteWarm-White-For-DIY-DC-12V-p-960210.html 12V pásky antiparalelně, asi to zkusím, až mi přijde?
Netuším kolik ty COB pásky vydrží v závěrném směru, blikat asi nebudou, na výstupu bude zřejmě mnohem vyšší kmitočet než 50Hz.
Třeba to tak číňan i myslel?