Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čím vykroužit díru do SKD? Jak na světla do SDK?

jestli potřebuju udělat díru na krabice a bodovky do sadrokartonu, čím to vykružit? vykružovák na beton (to co do cihly) nebo na dřevo?

a ještě bych měl dotaz na bodovky v podhledu SDK. Mám koupeny 5W led bodové světla. Skladba je izolace 26cm (vata), pak vystupuje pod vatu CD profil (3cm), na profily přijde nalepena parozabrana a na to přijde SDK. Elektrické kable jsou vedeny (schovany) v vodorovných CD profilech. Na krabičcce od ledky je psáno, že by mělo být na světlem cca 10cm volného prostoru. Jenže když vykroužím díru do sadroše tak abych schoval ledku tak musím udělat i díru do parozabrany. Jenže tam už je zase hned izolace. Jak to dělate vy v praxi? Mám hlinikovou pásku, ale nevím jestli se dá s tím něco dělat? To taparozabrana pak je zbytečná když ji stejně pod každý světlem rozřežu. Nebo jak na to když to mám také jake to mám????

děkuji za rady

Právě proto aby parozábrana nebyla zbytečná se s bodovkama počítá už v projektu a při přípravě podhledu. Tedy jsou předem připravené kastlíky a parozábrana kolem dotěsněná. S dodatečnými úpravami bývají celkem potíže a tak pokud nelze popdhled rozkrýt a vše upravit tak jak má být, jednoduše se nedělají pokud má domácí všech pět pohromadě.