Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VÝZVA: Zapojte se do boje proti plísni!

Dovolte mi požádat všechny účastníky tohoto diskusní fóra, kteří bojovali s plísní v domácnosti, aby přispěli vlastní zkušeností (nebo odkazem na web, kde je jejich zkušenost popsána), jak se s tímto decimátorem lidského zdraví vypořádali.

Důležité: budu Vám zavázán za praktickou zkušenost s odstraňováním důsledků. Protože mějte, prosím, na paměti, že ne každý má možnost odstranit příčinu vzniku plísně (není vlastníkem nemovitosti a nebo když je, třeba si z finančních důvodů nemůže dovolit stavební úpravy).
Poté Vaši i vlastní zkušenosti sepíši a budu publikovat (se jmény nebo nicky přispěvatelů) na českých a slovenských webech.

Vladislav Svetlák

P.S.: V případě, že Vám sdílení praktických zkušeností připadá jako dobrý nápad a nechybí Vám odvahu to napsat, i když se ostatním nemusí líbit, přispějte prosím. Díky

Při výskytu plísně v bytě snad ani nemusím provádět stavební úpravy.Stačí dodržovat obecně platné zvyklosti.Často větrat,pokud nově maluji osvědčilo se mi přidávat do malby Lastanox.Nevím jestli ještě je na trhu.Tento přípravek používali zahradníci ve sklenících jako protiplísňový postřik.Od té aplikace se plíseň zejména v zimních měsících kdy se srážela vlhkost v rozích místnosti už neobjevila.Aby jsme si to upřesnily.Jedná se o černou plíseň.

Dabac - někdy to nejde, nemůžete zateplit kvůli stavební situaci, chalupa přes zimu vymrzne, nebo jde o místa s tepelným mostem, vzlínající vlhkostí.
Vzhledem k hodnocení nebezpečnosti je Lastanox a jeho účinná látka nedostupná na maloobchodním trhu. Tributylcínoxid

Na smrad z bot perfektně funguje nanosprej, je to v podstatě koloidní stříbro. To brání růstu plísní, a boty potom nesmrdí. Když se hodně potí nohy, tak to je snad jediný prostředek, který pomáhá. Také se dělají ponožky se stříbren, žádná láce, ale snad také pomáhají. S nimi ale nemám zkušenost. S.