Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z čeho udělat stěnu?

potřebuji na půdě udělat takový kamrlík. 2 stěny použiji jako střechu (v rohu) a 2 stěny potřebuji vytvořit. výška 2,5m délka 3,5m. Obě stěny budou cca stejné. Chci se zeptat jestli mohu použít obyčejnou nějakou OSB desku na stojato tlouštky 15mm, pak izolaci a z druhé strany zase 15mm? Mezi to by stačila izolace 8cm? takže celkova tlouštka by byla cca 11cm? Nepujde o žadnou nosnou stěnu, nebude na ní nic pověšené....je potřebuji udělat 2 stěny

stačí tedy 15mm a muže byt OSB deska?

děkuji

Sadrokartony muzes heftovat na drevenej rost, v "drevnich dobach":-) tyhle technologie se takhle delalo. Ale pouzit profily na sadrokartony ma svy vyhody, jsou levnejsi nez pouzitelny drevo a pracuje se s nima fakt dobre. Sadrokartonova zed je vcelku trivialita. Teda zas takova trivialita to neni, kdyz to ma bejt fakt pekny, tmeleni a brouseni... Ale pokud to jenom nema bejt uplne hnusny je to fakt jednoduchy.

7Kc/metr je fakt dobra cena, dost pochybuju ze bych se na ni ja jen tak dostal. Uznavam, drevo ma velkou vyhodu v tom, ze se dost casto proste najde, kdezto pofil se hned tak nenajde. Nicmene v pripade dotazu - diskutujeme korunovy castky, jde o ctyri metry zdi.Nehlede na pohodlnost profilu a narocnost opracovani dreva.
A z profilu je taky jen minimum zbytku - kousek plechu se taky obcas hodi. Drevo proste beru jako pouzitelny a plne vyhovujici, ovsem nerozhodl bych se pro nej, protoze profil je rychlejsi, pohodlnejsi, blbuvzdornejsi a tak vubec. Ovsem kdyby se mi ty late valeli na dvorku, tak pouziju late.

Bohužel dřevo, krom toho že často není úplně rovné, má jednu nepříjemnou vlastnost. Je objemově nestále při změnách vlhkosti což u dřevěných roštů často dělalo neplechu a konstrukce výrazně praskaly ve sparách. Na druhou stranu je třeba přiznat že v oněch "dobách dřevních" kdy jsme se se sádrokartonem teprve seznamovali, zhusta nebyly dodrženy technologické postupy, detaily provedení, tepelná izolace se podceňovala..
Je pravda že dřevěný rošt lze využít, ale vyhledávat ho nebudu a byl bych hodně opatrný při výběru řeziva.

Záleží jakému účelu bude kamrlík sloužit. Ptám se v návaznosti na to že má být 80 mm telené izolace což je jako by tam nebylo nic. Mohu-li si půdu představit jako nevytápěný a neobývaný prostor.
Do roštu bych přidal jeden vodorovný prvek. Rozteč 1,25 m je dost; cca 80 cm je pro mně přijatelnějších.

děkuji všem za názory

věc se má tak. Na půdě (ja to tak nazývam) bude do budoucna nějaky dětský pokoj, ložnice nebo něco. Střecha je valbova, takže zatím pudá je tak velká jak zakladová deska. Součast RD je garaž, a řikal jsem si že budu mít nějaké přebytky blbosti a abych to někde uskladnil, tak jsem vyřeza ve stropě v garaži díru na pudni schody. No a na pudě bych udělal stěnu. Takže ten kamrlík bude sloužit jen jako odkladiště bordelu z garaže co se tam nevejde. Proč izolovat, protože když budu vytapět zbytek pudy na ty pokoje, tak až zbytečne moc nevytapim ten kamrlik.

zkusil jsem to nakreslit.....tam kde je ta čara bude cca v tech mistech ta stěna (od podlahy až po střechu)
[32wMh.th.jpg]

z vnitřní strany kamrliku mi je jedno jak to bude vypadat. ze strany půdy to pobiju palubkama (jelikož cely podhled střechy taky bude pobit palubkama)
co tedy bude v tomto připadě lepší pak k pobijeni palubek, osb nebo sadrokarton?

děkuji

..protože když budu vytapět zbytek pudy na ty pokoje, tak až zbytečne moc nevytapim ten kamrlik.

Takže 80 mm izolantu je málo. Hodně málo.

..co tedy bude v tomto připadě lepší pak k pobijeni palubek, osb nebo sadrokarton?

Dalo by se říct že je to jedno pokud se při pobíjení budeš dlouhými hřeby trefovat skrze SDK až do roštu. Vhodnější bude OSB u kterého by mně v odkladišti netrápila ani povrchová úprava protože by žádná nebyla.