Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Galgonit je co?
Od tebe jsem ani jinou reakci nečekal.
Co je na mé reakci špatného? Nebylo mi jasné, na co se ptáte.
Taky mi strýček google nic nenašel, neměl jsi na mysli Calgonit do praček a myček?
Calgonit.Upsal jsem se.
Calgonit je obchodní značka pro více produktů. To, na co se zřejmě ptáte, se jmenuje Calgon a dle reklamy to má změkčovat vodu. Vodu změkčuje i soda. Osobně nepoužívám ani jedno, jen jednou za čas nasypu do pračky kyselinu citronovou a nechám proběhnout dlouhý program.
Za dobu nepoužívání Calgonu jsem již jistě ušetřil alespoň na jednu novou pračku.
Hurááááá.Konečně normální reakce.Máme tvrdou vodu a taky se mi nechce vyhazovat peníze za Calgon do pračky.Jen jsem si nebyl jist jestli ta kyselina to nahradí.Děkuji za odpověď.
No ještě že alespoň poděkuješ.
ja jsem pred pracku a sprchu dal tohle: http://www.profikuchyne.cz/zmekcovac-vody-jednokoh outovy/typ-zmekcovace-ltp-20/ a nevim co je vodni kamen
Takže místo odvápnění pračky jednou za čas odvápníš tento bazmek za cca tři tisíce Kč?
spise zregenerujes katexovou napln, kterou jednou za 5-10 let (dle tvrdosti vody) vymenis, to same zarizeni "miniaturni" mas i mycce na nadobi (proto se do ni dava sul) a jak je uvnitr pekne cista :) navic nejde o to, ze "misto odvapneni" ono k tomu zavapneni nedojde, take nemusim cistit i sprchu a na kachlickach nemas fleky od vodniho kamene
to zregenerování náplně probíhá jak často a jak je to náročné?
Taky máme velmi tvrdou vodu a manželka šílí z kapek na sprchovém koutě. :)
to zalezi na velikosti zmekcovace, resp. mnozstvi naplne, tento maly regeneruji po 4-5 mesicich (koupeme se v praci, takze mi tento staci), vse zavisi od tvrdosti vody a je to dano mnozstvim, ktere zmekcovacem protece, v momente, kdy bude potreba zregenerovat napln,(je na to merici sada, ktera ti urci tvrdost) to jen otevres, nasypes sul, prepnes ventil, pustis vodu a napln se slanym roztokem zregeneruje, tedy vylouci mineraly a ty odtecou do kanalu, delaji se i plne automaticke u kterych si nastavis prutokomer po kolika litrech chces regenerovat a vse se udela uplne samo, je to lepsi, nez ty drahe filtry a jine bazmeky,ale ma to jen jednu vadu na krase, neni to dobre na piti, ne ze by to bylo nepozivatelne, ale neobsahuje zadne mineraly
kvůli tomu to není, je to z toho důvodu, že v takto upravené vodě je značné množství sodíku, takže při dlouhodobějším požívání dojde ke zvýšení krevního tlaku atd, úplně stejně, jako by sis přesolil každé jídlo
Pití demineralizované vody má opravdu zdravotní rizika.
Tvrdá voda je svinstvo. Tam, kde jsem bydlel jako svišť, jsme měli hodně tvrdou vodu. Když jsem se věnoval akvaristice, tak jsem ji i měřil a došel jsem k nějakým 37-39 °dGH. Dnes bych tohle řešil zařízením, které tu navrhuje ms-fiala, protože soda i "jednou za čas kyselinu citronovou" mně v takovém případě přijde nedostatečné. Měřil jsi tvrdost vody u vás?
Dnes to tou "kyselinou jednou za čas" řešíme taky, ale ta výchozí voda je nesrovnatelná...
Já našel tohle :
http://www.eldorado.estranky.cz/clanky/jerevan-arc hiv-clanky/pouzivat-calgon-nebo-mozek_-vyberte-si_ .html
My žádnej Calgonit, ani sodu, ani kyselinu citronovou nepoužíváme a pračku máme už 15 let a jediná závada byla spálenej spínač - oprava 100Kč. A že je u nás hodně tvrdá voda. Takže za mě prát a srát na to. Nevíte někdo co může případně způsobovat ten usazenej kámen v pračce?
Např. z vlastní studny, z vodárny v malé obci a pod.. Vody z panelákového kohoutu ve městě se to netýká.
Ale napsal jsem to blbě Myslel jsem co ten usazenej kámen v pračce může způsobovat za problémy.
Prát v dešťové (=měkké) vodě. Praním myslím tu část procesu, kdy se ohřívá voda s práškem; na následné máchání používáme vodu studniční.
Děláme to tak celou dobu, nikdy jsme žádný Calgon a podobné ekonomické nesmysly nepoužívali a vodní kámen se nekoná. I samotného pracího prášku potřebujeme méně.
Jistě, tohle jde jedině v případě vlastního RD, v paneláku si dešťovku člověk těžko sežene.
Debilnější reklamu, než na Calgon, to by se člověk nahledal. Opravář radí tak, aby neměl kšeft.