Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potenciometry

Dobry den, měl bych takový dotaz co znamená označení u potenciometru: 2x50k/Y
nekde jsem nasel neco o tom ze by to mohlo byt logaritmicky ale jsem laik v tomto oboru mohli by jste mi prosim ujasnit co to je za oznaceni a nejaky odkaz kde by se dal zakoupit?
A pote jeste to same u tohoto potenciometru 2x50k/N
Moc dekuji

Potenciometry se prodávají i kupují v prodejnách elektrosoučástek. Ono je dobré vědět nejen to, zda jde o lineární, logaritmický nebo jiný průběh, ale taky je někdy potřeba znát rozteč vývodů, průměr a provedení hřídele atd.
Normální značení bývalo N(lin), G(log), Y se kdysi používalo pro značení potenciometrů Tesla s odbočkou pro fyziologickou regulaci hlasitosti.

cz
www.ges.cz