Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Je to dávno vyzkoušené. Novodurové trubky to nežere. Teoreticky by to mohlo poškodit povrch porcelánové mísy, ale dělám to tak už dlouho a ještě se to nestalo.
Pokud to budeš lít do splachovače tak se připrav na to, že pokud tam máš kovové součásti tak Ti je to bude leptat. Novodur ani porcelán to neleptá. Jinak se do toho přidával katalysátor na ochranu kovu /kdysi dávno Armohib 25/ v poměru 1 : 100. Co se používá nyní Ti neporadím, již jsem z toho vypadl. Do mísy naprosto bez obav a můžeš použít i fosforečnou. Jinak se připrav na to, že pěkně se vypařují a při nadechnutí Ti poškodí sliznice pokud použiješ 37%tní HCl.
31% jinou nemaji, tak nevim
Myslím, že kyselina sírová akumulátorová by výpary nedělala. O správnosti použití si však nejsem jistý, takže info je bez záruky! Dříve se dala koupit běžně v drogeriích.
V žádném případě ne kyselinu sírovou a solnou si nařed v poměru 1díl kyseliny a 3díly vody. Řed to venku a lij kyselinu do vody - pomalu. Fosforečnou ředit nemusíš, ta tolik nevypařuje.
Pozor s HCL mám zlé skúsenosti, výpary pri aplikácii spôsobujú koróziu v miestnosti, preto som to prestal používať, zvlášť manželka to rada používala, je inak rýchly a účinný prostriedok.
To je pravda. Vedle nacaty(a zaspuntovany) lahve s HCl rezne i nerez. Je vhodny ji skladovat nekde, kde moc skody nenadela.
Většina přípravků proti usazování kamene je z kyseliny fosforečné.Ale nevím,zda je k mání v drogerii.
JABRAKA
Šmarjá...na to se už 50 let používá hydroxid sodný v granulkách.
Pár graulek do mísy a opatrně spláchnout. Granulky se rozpustí tam kde mají a udělají svoje.
Je to silná žíravina -louh, nebrat do holých rukou...
Hydroxid sodný nebo louh draselný se studenou vodou neprovádí skoro žádnou reakci jen to vlastně spláchneš.Ale dej na to vařící vodu to je pak mazec.Vyčistil jsem tak nespočet odpadů.
A mísa ti s tím vařícím louhem ještě nepukla ? - to je pak mazec...
Jasně že nepukne ani umyvadlo ti nepukne když použiješ tuto metodu a je pravda že na vodní kámen to nepomůže,opravdu bych to ničím neodstraňoval,koupě nového wc je praktičtější jak po funkční tak i vzhledové stránce.jak dlouho se musí kámen usazovat aby v zápachové uzávěrce vytvořil neprostupnou stěnu ? léta.To už si opravdu ona místnost zaslouží novou sanitu.
louh na vodní kámen?to si děláš prdel?
Na vodni kamen?
na vodni kamen?
Louh rozežírá mastnotu, vlasy, různé usazeniny v odpadech. Proto se na to používá. Je však téměř netečný k vodnímu kameni. Na vodní kámen je třeba, kysele reagující chemikálie, aby vznikla reakce, vodní kámen narušující. Kyselina chlorovodíková, je ze všech chemikálií na vodní kámen nejúčinnější. Její nevýhodou je její odpařování. I za cenu menší účinnosti, je dobré si venku kyselinu naředit 1:1 s vodou, pak se již téměř neodpařuje. I tak potom dobře vyvětrat. Po použití je dobré lahev dobře uzavřít a potom dobře opláchnout pod tekoucí vodou tak, že lahev obrátíme a vodu necháme téct do závitu uzávěru zavřené lahve. Tím zamezíme možné korozi kovových předmětů v blízkosti lahve s kyselinou.
Louh ,jakýkoliv, má silný vývin rozpouštěcího tepla.Hyselina sírová také,proto se opatrně leje kyselina do vody a ne naopak.Kyselina solná má rozpouštěcí teplo malé a příliš se nezahřívá.Takže ji můžeme nalít přímo do mísy.Tam se naředí dostatečně.Nejlepší účinek je při malém zředění.Takže nejdřýv vyženu co nejvíc vody třeba zvonem a pak tam naleju kyselinu a dvě hodiny počkám.Pak obsahem ještě pořádně zakvedlám a spláchnu.
JABRAKA
natrostý souhlas
Souhlas po skoro 7 letech?To není nutné psát.
Opakovanie matka múúdrosti, Da Capo Al Fine.