Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím natřít štíty domu

Dobrý den,
prosím, prosím o radu. Chystáme se natřít dřevěné štíty chalupy. Je to z nového smrku, protože jsme je museli vyměnit. Chceme něco do hněda, jako je kaštan. Zatím mám doporučenou lazuru Remmers nebo Herbol, ale nevím co je lepší. Máte někdo radu, podle čeho vybírat? Nechceme to natírat každý rok, jako s Luxolem, který prd vydrží.
Děkuji pěkně
Jana

Koukni na www.drevobarvy.cz , kde mají oba výrobce. Já osobně doporučuji lazuru Herbol Offenporig. Máme jí na domě 4 roky a drží perfektně. Dělali jsme jeden nátěr impregnací a tří nátěry tou lazurou Offenporig v odstínu mahagon. Nic se neloupe a nepozuruji ani změnu zabarvení. Je to štít na jižní straně. Remmers používal můj kamarád a je také spokojený, ale povrch Herbolu mi připadá hladší. Lazura Remmers HK-lasur má zase impregnaci v sobě, což ušetří jeden den nátěrů. Tak babo raď :-)

Tesař, který mi dělal pergolu mi doporučil Herbol. Zkoušel skoro všechny výrobky na trhu a herbol je podle něj nejlepší.
Dal jsem na jeho radu a pergolu natřel 2x bezbervým bochemitem a 3x herbolem.
Nátěr mám na pergole 6 let. Žádné loupání, nebo ztráta barvy odstínu. Počítám, že budu preventivně natítat až tak za dva roky. Jo a pergola je na jižní straně a slunce na ní svítí naplno. Doporučil jsem Herbol několika známím a ti jsou taky spokojení. Dřevo už ničím jiným nenatírám.

Natírám na chalupě veškeré dřevo Herbolem, lazurou Offenporig a jsem spokojenej. Jen jednou jsem udělal chybu a použil bezbarvou, protože jsem si nepřečetl, že není určená ven a ta také vydržela jen 2 roky a začala se loupat. Jinak používám teak a mahagon a nejstarší nátěr mám 7 let a drží. Wilckens neznám, ale jestli je to kopie Herbolu, tak já mám radši originál :-)