Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ořezat molitanovou matraci ...?

Pořídili jsme si tenkou matraci z polyuretanové pěny /molitan ???/ o tloušťce cca 7,5 cm.
Bohužel se nevyrábějí v nám potřebné šíři = 80 cm, ale jen o šířce 90 cm.
A tak potřebuji ji po celé délce = 2 m zúžit z těch 90 na 80 cm ...
Ale nevím jak - zatím mám představu, že matraci položím na podlahu a že odřezání těch 10 cm provedu tak, že na matraci položím dlouhou úzkou desku, která mi poslouží jako vodítko pro vedení nějakého nástroje /nože ... ?/ kterým postupně odříznu pas o šířce těch 10 cm ... předpokládám, že bych přiloženou desku zatížil na př. přiklekem /koleny/, aby vedení nástroje bylo jistější a tudíž řez čistší ...
Jen nevím čím bych měl pěnu /molitan/ řezat ... postačí snad ostře nabroušený nuž neb žiletka v nějakém držáku ... nevím ???

Uvítal bych doporučení od těch, kteří se s podobnou situaci už setkali a kteří už vědí "jak na to ..." ... díky za názory či doporučení ...
:-(---->:-)

Zapomeňte na to, že bude hrana krásně hladká. Jediná možnost je odlamovací nůž, na molitan neklekat . Zdeformuje se a po narovnání si hodíte mašli. Označte si ji z obou stran. Řezejte podle desky z vrchu, pak zespodu. Tím si zajistíte rovnou hranu a pak střed. Po navlečení do návleku ten pižlaný prostředek nebude vidět. Dá se i velmi ostrým nožem.

Protože se mi do panelákové ložnice- 2,35 x 4,80 m našířku dvě postele,dlouhé 210 cm nevešly,uřízl jsem je a získal u pat průchozí místo asi 40 cm.Matrace jsem koupil klasické ale aby se vešly,musel jsem je uříznout o 20 cm.Kuchyňský nůž jsem nabrousil plátkovým brouskem a matraci podle dvou prken,jedno zespodu a druhé sezhora,jsem velice lehce a docela přesně ,uříznul.Povlak se musel zkrátit také.
JABRAKA

Ale přidám ještě jednu trošku do mlýna - taky jsem kdysi zařezával matračku, měli jsme jednu navíc a jednu postel jiných rozměrů, takže potřebovala zúžit (matrac). Na matracu jsem si fixou namaloval čáru, nahoře i dole, pak jsem to uřízl odlamovacím nožem s novou čepelí, napřed shora, pak zespoda. Nevypadalo to nijak extra, protože matrac nebyla homogenní, uvnitř bylo vlepeno jádro a vzduchový kapsy. Takže řez byl sice napůl fuj, ale stejně je na tom potah, kterej to celý zakryje. A potah se musí samozřejmě přešít.

Měl jsi štěstí, že byla matrac relativně v celku. Já jsem jednou píchnul do matrace (chtěl jsem jí zmenšit pro psa) a vylítalo z ní po celém bytě několik lopat centimetrových molitanových cucků, které nezbylo nic jiného, než vyhodit. Abych to zpět nacpal a mělo to tvar matrace a ne hrbatého pytle brambor, to jsem vzdal předem.