Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dálkové zapínání bojleru.

Zdar poradno.
Sháním nějaký dákový ovládání kterým bych zapnul bojler třebas v pátek ráno ať mám teplou vodu když přijedu na barák.
Mám na mysli nějaký udělátko, ve kterém je simka, já pošlu sms, nebo to prozvoním a ono se to vypne, nebo zapne.
Existuje něco takového? Při odjezdu z chalupy totiž bojler vypínám ať zbytečně nežere elektřinu když tam nikdo není.
Díky za případný tip.

Ono by spíš stálo za pokus tam dát watmetr a změřit, jestli není náhodou levnější nechat bojler zapnutý furt aby průběžně dohříval tepelný ztráty, nebo ho nechat v pondělí úplně vychladnout a v pátek ráno zase roztopit. Třeba zjistíš, že to vyjde nastejno.

To,co píšeš,by platilo,pokud by bojler vypínal až při odjezdu z chalupy,t.zn.,že by byl bojler nahřátý na teplotu,např. 55°C.Pokud ale trochu zapřemýšlí,tak vypne bojler dřív a teplou vodu využije,takže zůstane zbytková teplota třeba +-20°.Potom bude potřebovat k nahřátí vody z 10 na55° těch 7kWh.

Souhlasím s tlustým bachorem, páč to je přesně ukázka toho, jak se liší přístup k tomuto tématu.
Na víkend odjíždím na chalupu, ve čtvrtek večer vypnu boiler. Na páteční ráno je ještě voda, ale již v se neohřívá. V neděli večer přijedu, teplou vodu nepotřebuji, do rána se ohřeje na stanovenou teplotu.

Proto jsem to před mnoha lety měřil, že od čtvrtka nejde boiler. Mě to vyhovuje, jinak ať si kažý svoje (ne)šetření zdůvodní podle svého.