Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rucna pumpa na cement

Zdravim,
Neexistuje nejaky pripravok podobny takym tych pistoliam so silikonom alebo tmelmi, ktory by sa ale dal pouzivat opakovane ? mam taku predstavu ze tam napumpujem napr. cement, alebo lepidlo a z toho do diery napumpujem potrebne mnozstvo. Ide o to ze potrebujem kotvit do mura zarubnu a mur je z tvarnic, ktore su dute, taka skvara akasi. No a pri navrtani a natlaceni chemickej kotvi mi samozrejme kotva steka hore dole. Preto ma napadlo to vyplnit najprv cementom tie velke dutiny a nasledne este pred stvrdnutim aplikovat kotvu. Taktiez by sa to dalo vyuzit aj na plnenie joklovych profilov betonom, koli roztlaceniu . Poznate nieco taketo ?
dakujem

Pro aplikace chemické kotvy v dutinovém materiálu se používá sítko.
A dokud nebyly chemické kotvy a jiné moderny, používali jsme např. na radiátorové konzoly jednoduché udělátko z 5/4" špuntu do umyvadla, 40 novodurové trubky a kusu závitovky. Špunt má 39 mm průměr takže do 40 trubky akorát. Špunt jsme provrtali, dvěmi matkami ukotvili na konec závitovky a jednoduchý válec s vytlačovacím pístem byl na světě.

jaaj, jasne to sito, hej uz viem jake. Dobre, budme davat samozrejme cez sito, kazdopadne ten napad s novodurkou a spuntom si spravim taktiez, akurat konec novodurky nejak bude treba zredukovat aby to voslo aj cez uzsie (30x30mm) priestory.