Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čalounění stropu auta

Čaute, potřebuju poradit jaké lepidlo použít na potažení střechy látkou.
Pročetla sem internet a všichni radí chemopren, ale ten dlouho smrdí, takže to nechci patlat tím. Pak sem našla lepidlo AIV480200 '( http://www.autohifi-jean.cz/lepidlo-na-potahove-ma terialy-aiv480200-p-2617.html?cPath=18_158 )a chci se poptat jestli s ním má někdo zkušenosti.. Jestli dobře drží a odolá i při horkých leptních dnech..

díky :)

Což ale zajet na vrakoviště a sehnat to čalounění? Jestli nemáte nějakého exota (myslím auto, ne přítele), tak to nebude problém a výsledný estetický dojem bude dokonalý.
Pak to auto budete třeba prodávat a nějaká opelichaná deka nalepená na stropě rozhodně nezvedne jeho hodnou.
Chemopren nepovoluje, když ho tam nedáte centimetrovou vrstvu.

Jak píše Dale Cooper. Chemoprén teplem jen tak nepovolí. Pokuď si dobře pamatuju tak teplota garantovaná výrobcem je nějakých 90°C, ale podle mě ustojí mnohem víc. Takže toho,že to v autě povolí bych se opravdu nebál .. jen bych při natírání v autě u toho nekouřil :-D to by tam mohla být mnohem vyšší teplota a ohořelé čalounění by byla ta poslední starost :-D

To lepidlo ve spreji bych asi nepoužil, měl bych obavu, že bych to nacákal i tam,
kam nechci.
Klidně bych použil chemoprén. Sice při aplikaci je cítit, ale celkem brzo to vyčichne.
V chemoprénu použitý toulen, může být pro někoho i příjemný :-), způsobuje
při větším nadýchání euforii. To ale při lepení snad nehrozí.
Jen bych dal pozor při lepení na prosáknutí na líc látky.
Nanést silnější vrstvu na lepenou plochu, ne na látku a přítlačit látku
do mírně zasychajícího chemoprenu. Ne do zcela čerstvého. Případně pro lepší držení při vypínání látky, je možné nanést jen velmi slabou vrstvu i na látku, nejlépe štětcem s tuhými štětinami. Ale jen velmi slabě, aby to na líc neprosáklo. Nechat částečně zaschnout.
Mysím, že chemoprén začíná ztrácet pevnost až asi při sto stupních. Tedy bych se nebál,
že by to na slunci povolilo.8-)