Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako opraviť sadrokartón

Zdravím vštkých, potrebujem poradiť ako najlepšie opraviť prasklinu na sadrokartónovm strope, na čo si dať pozor. Sadrokartón sa poškodil v dôsledku otvárania podkrovia nakoľko pôvodný majiteľ pravdepodobne vyrezal malý otvor a zadná časť dvierok pri otváraní zapierala o sadrokártón. Bedm musieť vybrať celú sadrokartónovú dosku alebo bude stačiť vyrezať len nejaký kus? Za každú radu ďakukejm :-)

Řešení:

Sádrokarton, pokud je velké poškození - malé zatmelíme, se opravuje takto: Vyříznutím upravíme poškozenou část, pokud možno do pravých úhlů (fachmani dovedou i různý patvar). Na kus sádroše přeneseme co nejpřesněji díru, ořízneme záplatu, která by měla jít zastrčit do vyřezaného otvoru, nemusí to být extra přesné, ale čím to tak je, tím lépe. Vezmeme třeba CD profil, uřízneme o kus větší jak je díra, použijeme podle potřeby více takto upravených profilů. Profily nacpeme do díry, přitáhneme vruty do sádrokartonu na obou stranách původních. Tím nám vznikne malý rošt. Pak záplatu přišroubujeme k profilům, aby tam dobře držela. Nakonec spáry zatmelíme a hotovo. Nudův elaborát vřele nedoporučuji vůbec číst, škoda brejlí.