Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber tepelneho cerpadla - NIBE, IVT a Viessmann

Dobry den,
rekonstruujeme rodinny dum a po zvazeni vsech moznosti jsme se rozhodli vymenit stary kotel na drevo za tepelne cerpadlo - vzduch / vzduch. Mame tri nabidky na tepelna cerpadla od NIBE, IVT a Viessmann. TZ objektu je spocitana na 20 kW. Nejdrazsi je NIBE, pak IVT a nejlevnejsi je Viessmann - cenove srovnani uvadim pouze pro doplneni, cena neni jediny parametr. No a ted je treba vybrat. Mate s tepelnymi cerpadly od uvedenych vyrobcu nejake zkusenosti a jake?
Diky
Milan

"masíruj" aspoň správne, gramaticky v úradnom, kodifikovanom jazyku, než sa vykydáš, dokonca pod nasmerovaním linkou (odkazom) na poradňu.

Rozumiem, ste iba živnostníci, remeselníci, makáči či odborníci od fachu, ale pravopis je vyučovaný sučkami-učkami už v štvrtej triede ZDŠ.

Ja to musím pri svojej stavebnej spol. s.r.o., so 150 zamestnanými dušami, zvládnuť od roku 1990. Už iba z prozaického dôvodu, aby som nevypadal na úradoch a medzi zamestnancami ako pako, neznalý okrem právnych predpisov aj svojho materinského jazyka.

Máš šťastie, že som rodený čechúň. Obaja moji VŠ rodičia z pred 1948 rokom (1927-1930), absolventi Vysokého Učení technického v Prahe, sú pôvodom zo severných Čiech. Trvale som býval v Liberci, Jablonecká ul. do svojich 12-tich rokov.

Neteš sa vopred.